KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatności w sieci

Dyrektywa PSD2 zmniejszy bezpieczeństwo transakcji w sieci?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca formy płatności pozwoli wprowadzić na rynek nowych usługodawców. Zwiększy to jego konkurencyjność, a co za tym idzie również atrakcyjność, ale czy nie odbędzie się to kosztem Read more

Czy Brexit zdominuje rynek finansowy w czerwcu?

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Czy Rezerwa Federalna dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych? Czy zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii produkcji ropy naftowej na świecie? Odpowiedź na te trzy Read more

Piętrzą się obawy. Komentarz walutowy 29.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Coraz więcej czynników przekłada się na słabość dolara. Kurs EUR/USD pokazał dziś wartość 1,20. Mnożą się pytania o przyszłość amerykańskiej gospodarki, bezpieczeństwa oraz polityki monetarnej Fed.

 

Huragan i próba rakietowa

Siła dolara wydaje się być już odległą przyszłością. Dzisiejsza sesja przyniosła kolejny spadek wartości tej waluty, co jest skutkiem niepewności związanych z konfliktem na linii USA- Korea Północna, ale również silnego huraganu mogącego przyłożyć się do spowolnienia gospodarki amerykańskiej, co z kolei może odsunąć Fed od kolejnych podwyżek. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,20 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Spadek złotego

Złoty pozostał relatywnie silny, choć wzrost awersji do ryzyka uwidocznił się również w parze EUR/PLN. Euro umocniło się, ale daleko mu do wartości prezentowanych jeszcze w ubiegły czwartek. Podczas dzisiejszej sesji zabrakło danych dla Eurolandu, pojawiły się natomiast informacje z Niemiec oraz Francji, które nie były dla rynku zaskoczeniem. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Szereg złych wieści

Kolejny spadek dolara, kolejne pytania o przyszłość tej waluty. Próba rakietowa w wykonaniu Korei Północnej, a także siła niszczycielskiego huraganu uderzyły dziś najsilniej w notowania amerykańskiej waluty. Pewien oddech dolarowi może przynieść Donald Trump, który ma zapowiedzieć w tym tygodniu nadchodzące zmiany w systemie podatkowym, jednak trudno powiedzieć czy inwestorzy będą jeszcze skłonni uwierzyć słowom. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,53.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Ku bezpiecznej przystani

Wzrost atrakcyjności bezpiecznych walut widoczny jest w parze CHF/PLN, gdzie doszło do wzrostu szwajcarskiej waluty. Krajowy kalendarz danych pozostał dziś pusty, jednak do końca tygodnia inwestorzy zdołają zapoznać się z kluczowymi publikacjami. W czwartek zaprezentowane zostaną informacje na temat PKB oraz inflacji. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,74 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadek zatrzymany

Funt brytyjski zdołał opanować spadek, do jakiego dochodzi od kilku. Mimo ustabilizowania sytuacji, kurs GBP zostaje osłabiony. Po wczorajszym Letnim Święcie Bankowym przyszedł dziś czas na pierwsze w tym tygodniu dane z tego kraju, mianowicie indeks cen nieruchomości. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,58 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.08.2017 14:48
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000