KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Firma budowlana

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości - to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, ... Czytaj całość

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie ... Czytaj całość

Początek maja z indeksami PMI (komentarz walutowy 02.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Weekend majowy to przede wszystkim publikacje indeksów PMI dla przemysłu. Wczoraj inwestorzy zapoznali się z danymi z USA, dziś natomiast uwaga skupiać się będzie na państwach Europy. Zwieńczeniem tygodnia będą natomiast wybory prezydenckie we Francji, które odbędą się 7. maja. 

 

Dziś dane z przemysłu

Początek maja skupia uwagę inwestorów na publikacji danych dotyczących sektora przemysłu. W poniedziałek indeksy PMI oraz ISM zostały zaprezentowane za oceanem, natomiast w trakcie dzisiejszej sesji szereg wiadomości napłynął ze starego kontynentu. Zainteresowanie wzbudzały dane z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Strefy Euro. Na najważniejsze informacje trzeba będzie czekać jednak do końca tygodnia. W piątek inwestorzy zapoznają się z sytuacją na amerykańskim rynku pracy, natomiast w niedzielę odbędzie się II tura wyborów we Francji. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,09 .
EUR/USD

źródło: Bankier.pl

Francja wciąż ma znaczenie

Dzisiejsze publikacje są jedynymi danymi krajowymi zaplanowanymi na najbliższy tydzień. W związku z powyższym notowania złotego w nadchodzących dniach związane będą z nastrojami globalnymi. Emocje wzbudzą przede wszystkim wybory we Francji, które odbędą się już 7. maja. Warto przypomnieć, że wyniki pierwszej tury wywołały euforię w głównej parze walutowej i mocno wsparły wycenę polskiej waluty. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,20 .
EUR/PLN
źródło: Bankier.pl

Indeksy z USA

Wczorajsze publikacje dotyczące przemysłu w Stanach Zjednoczonych okazały się być mieszane. Finalny indeks PMI wyniósł 52,8, natomiast ISM 54,8 . Dla kursu USD/PLN ważne jednak mogą okazać się wiadomości napływające z europejskiej sceny politycznej. Na piątek zaplanowana jest z kolei publikacja danych o rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,85 .
USD/PLN
źródło: Bankier.pl

Wiadomości krajowe

Kurs franka szwajcarskiego pozostaje relatywnie słaby. Pod koniec kwietnia wyniki I tury wyborów we Francji podbiły apetyt na ryzyko, przez co kurs CHF/PLN spadł do wartości odnotowanych w październiku. Dziś złoty zmierzył się z jedynymi danymi krajowymi na ten tydzień. Finalny indeks PMI dla przemysłu (przy prognozach na poziomie 53,9 wyniósł 54,1). Średnia wartość kursu franka osiągnęła dziś 3,87 .
CHF/PLN

źródło: Bankier.pl

Funt czeka na własne wybory

Wtorek przyniósł również informacje o przemyśle w gospodarce brytyjskiej. Indeks PMI dla tego kraju wyniósł 57,3. Dla Wysp kluczowe pozostają jednak wiadomości związane z Brexitem oraz zaplanowanymi na 8. czerwca przedterminowymi wyborami ogłoszonymi przez premier Theresę May. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,97 .
GBP/PLN

źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.05.2017 14:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000