KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja ... Czytaj całość
Promocje bankowe

Kto da więcej? Nawet 400 zł od banku za otwarcie konta

Zmiany w tabelach opłat i prowizji dokonywane w ostatnim czasie przez banki spowodowały, że Polacy coraz częściej rozważają migrację do konkurencji. Daje to pole do tego, by móc zawalczyć o ... Czytaj całość

Początek maja z indeksami PMI (komentarz walutowy 02.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Weekend majowy to przede wszystkim publikacje indeksów PMI dla przemysłu. Wczoraj inwestorzy zapoznali się z danymi z USA, dziś natomiast uwaga skupiać się będzie na państwach Europy. Zwieńczeniem tygodnia będą natomiast wybory prezydenckie we Francji, które odbędą się 7. maja. 

 

Dziś dane z przemysłu

Początek maja skupia uwagę inwestorów na publikacji danych dotyczących sektora przemysłu. W poniedziałek indeksy PMI oraz ISM zostały zaprezentowane za oceanem, natomiast w trakcie dzisiejszej sesji szereg wiadomości napłynął ze starego kontynentu. Zainteresowanie wzbudzały dane z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Strefy Euro. Na najważniejsze informacje trzeba będzie czekać jednak do końca tygodnia. W piątek inwestorzy zapoznają się z sytuacją na amerykańskim rynku pracy, natomiast w niedzielę odbędzie się II tura wyborów we Francji. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,09 .
EUR/USD

źródło: Bankier.pl

Francja wciąż ma znaczenie

Dzisiejsze publikacje są jedynymi danymi krajowymi zaplanowanymi na najbliższy tydzień. W związku z powyższym notowania złotego w nadchodzących dniach związane będą z nastrojami globalnymi. Emocje wzbudzą przede wszystkim wybory we Francji, które odbędą się już 7. maja. Warto przypomnieć, że wyniki pierwszej tury wywołały euforię w głównej parze walutowej i mocno wsparły wycenę polskiej waluty. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,20 .
EUR/PLN
źródło: Bankier.pl

Indeksy z USA

Wczorajsze publikacje dotyczące przemysłu w Stanach Zjednoczonych okazały się być mieszane. Finalny indeks PMI wyniósł 52,8, natomiast ISM 54,8 . Dla kursu USD/PLN ważne jednak mogą okazać się wiadomości napływające z europejskiej sceny politycznej. Na piątek zaplanowana jest z kolei publikacja danych o rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,85 .
USD/PLN
źródło: Bankier.pl

Wiadomości krajowe

Kurs franka szwajcarskiego pozostaje relatywnie słaby. Pod koniec kwietnia wyniki I tury wyborów we Francji podbiły apetyt na ryzyko, przez co kurs CHF/PLN spadł do wartości odnotowanych w październiku. Dziś złoty zmierzył się z jedynymi danymi krajowymi na ten tydzień. Finalny indeks PMI dla przemysłu (przy prognozach na poziomie 53,9 wyniósł 54,1). Średnia wartość kursu franka osiągnęła dziś 3,87 .
CHF/PLN

źródło: Bankier.pl

Funt czeka na własne wybory

Wtorek przyniósł również informacje o przemyśle w gospodarce brytyjskiej. Indeks PMI dla tego kraju wyniósł 57,3. Dla Wysp kluczowe pozostają jednak wiadomości związane z Brexitem oraz zaplanowanymi na 8. czerwca przedterminowymi wyborami ogłoszonymi przez premier Theresę May. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,97 .
GBP/PLN

źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.05.2017 14:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000