Chat with us, powered by LiveChat

Podsumowanie tygodnia 1-5.06.2015

Pierwszy tydzień czerwca dobiega końca. Charakteryzował się dużą zmiennością na rynku walutowym w związku z doniesieniami o prawdopodobnym zakończeniu negocjacji Grecji z wierzycielami. W dalszym ciągu nie ma jednak żadnych, potwierdzonych przez UE informacji.

 

 

W oczekiwaniu na dane z rynku pracy

Para EUR/USD w minionym tygodniu poruszała się w przedziale 1,09 – 1,13. Od wtorku euro zaczęło umacniać się wobec dolara. Mieszane dane makroekonomiczne z USA nie wsparły amerykańskiej waluty. Inwestorzy liczą na poprawę jego sytuacji za sprawą dzisiejszych popołudniowych odczytów dotyczących rynku pracy. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 EUR.

 

EUR/USD

eurusd, wymiana walut, euro, dolar

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Koniec tygodnia słabszy dla euro

Wspólna waluta przez cały tydzień umacniała się względem złotówki. Dziś na parze EUR/PLN został zanotowany spadek z 4,16 do 4,14, który spowodował załamanie trendu zwyżkowego. Na notowania tej pary miały największy wpływ czynniki napływające z szerokiego rynku oraz bogate kalendarium wydarzeń gospodarczych. Średnia wartość euro wyniosła 4,12 PLN.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Lekkie umocnienie złotówki

Koniec tygodnia okazał się być optymistyczny dla naszej waluty na parze z dolarem. Po wtorkowym spadku z 3,76 do 3,68 para USD/PLN była w miarę stabilna. Lekkie wahania były spowodowane zmianami zachodzącymi na głównej parze walutowej. Zakończenie dzisiejszej sesji może zaskoczyć w związku z popołudniowymi odczytami danych makro dotyczących rynku pracy tzw. payrolles. Jeśli okażą się one lepsze od oczekiwanych dolar może powrócić do poziomu 3,70 i wyżej. Średnia wartość USD podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,68 PLN.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Frank szwajcarski zależny od Grecji

Bardzo ciekawy przebieg w minionym tygodniu miały sesje z udziałem pary CHF/PLN. Frank szwajcarski na początku utrzymywał się dość mocno. Przez pierwsze dwa dni oscylował w granicach 4,00. W środę nastąpił mały przełom i CHF spadł do wartości 3,93. Możliwe że dzisiejszą sesję zakończy na poziomie 3,95. „Frankowicze” poczuli chwilową ulgę, która może nie potrwać długo jeśli problemy finansowe Grecji pozostaną w dalszym ciągu nie rozwiązane. Średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl

05.06.2015
Katarzyna Orawczak