KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Polacy za granicą

Czy Polonia w Wielkiej Brytanii ma powody do obaw?

Według danych GUS w 2015 roku szacunkowa liczba mieszkańców Polski, przebywających tymczasowo poza jej granicami wzrosła o 3,3%. W związku z powyższym zasób imigracyjny Polaków pod koniec omawianego roku wyniósł Read more
Jak wybrać kantor internetowym, wymiana walut, Ekantor.pl

Jak wybrać kantor internetowy?

Co jest ważniejsze kurs walut czy spread? Dlaczego nie każdy certyfikat jest gwarancją jakości? I czy rzeczywiście opłaca się korzystać z promocji na wymianę walut? To tylko część pytań, na Read more

Podsumowanie tygodnia 1-5.06.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pierwszy tydzień czerwca dobiega końca. Charakteryzował się dużą zmiennością na rynku walutowym w związku z doniesieniami o prawdopodobnym zakończeniu negocjacji Grecji z wierzycielami. W dalszym ciągu nie ma jednak żadnych, potwierdzonych przez UE informacji.

 

 

W oczekiwaniu na dane z rynku pracy

Para EUR/USD w minionym tygodniu poruszała się w przedziale 1,09 – 1,13. Od wtorku euro zaczęło umacniać się wobec dolara. Mieszane dane makroekonomiczne z USA nie wsparły amerykańskiej waluty. Inwestorzy liczą na poprawę jego sytuacji za sprawą dzisiejszych popołudniowych odczytów dotyczących rynku pracy. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 EUR.

 

EUR/USD

eurusd, wymiana walut, euro, dolar

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Koniec tygodnia słabszy dla euro

Wspólna waluta przez cały tydzień umacniała się względem złotówki. Dziś na parze EUR/PLN został zanotowany spadek z 4,16 do 4,14, który spowodował załamanie trendu zwyżkowego. Na notowania tej pary miały największy wpływ czynniki napływające z szerokiego rynku oraz bogate kalendarium wydarzeń gospodarczych. Średnia wartość euro wyniosła 4,12 PLN.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Lekkie umocnienie złotówki

Koniec tygodnia okazał się być optymistyczny dla naszej waluty na parze z dolarem. Po wtorkowym spadku z 3,76 do 3,68 para USD/PLN była w miarę stabilna. Lekkie wahania były spowodowane zmianami zachodzącymi na głównej parze walutowej. Zakończenie dzisiejszej sesji może zaskoczyć w związku z popołudniowymi odczytami danych makro dotyczących rynku pracy tzw. payrolles. Jeśli okażą się one lepsze od oczekiwanych dolar może powrócić do poziomu 3,70 i wyżej. Średnia wartość USD podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,68 PLN.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Frank szwajcarski zależny od Grecji

Bardzo ciekawy przebieg w minionym tygodniu miały sesje z udziałem pary CHF/PLN. Frank szwajcarski na początku utrzymywał się dość mocno. Przez pierwsze dwa dni oscylował w granicach 4,00. W środę nastąpił mały przełom i CHF spadł do wartości 3,93. Możliwe że dzisiejszą sesję zakończy na poziomie 3,95. „Frankowicze” poczuli chwilową ulgę, która może nie potrwać długo jeśli problemy finansowe Grecji pozostaną w dalszym ciągu nie rozwiązane. Średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.06.2015 16:11
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!