KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Bez Wielkiej Brytanii rozmowy o TTIP skończą się fiaskiem

W połowie lipca zakończyła się 14 runda trwających już od 3 lat negocjacji dotyczących transatlantyckiej umowy handlowej między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Kolejny brak porozumienia wynikał prawdopodobnie z kilku ... Czytaj całość

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to ... Czytaj całość

Podsumowanie tygodnia 1-5.06.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pierwszy tydzień czerwca dobiega końca. Charakteryzował się dużą zmiennością na rynku walutowym w związku z doniesieniami o prawdopodobnym zakończeniu negocjacji Grecji z wierzycielami. W dalszym ciągu nie ma jednak żadnych, potwierdzonych przez UE informacji.

 

 

W oczekiwaniu na dane z rynku pracy

Para EUR/USD w minionym tygodniu poruszała się w przedziale 1,09 – 1,13. Od wtorku euro zaczęło umacniać się wobec dolara. Mieszane dane makroekonomiczne z USA nie wsparły amerykańskiej waluty. Inwestorzy liczą na poprawę jego sytuacji za sprawą dzisiejszych popołudniowych odczytów dotyczących rynku pracy. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 EUR.

 

EUR/USD

eurusd, wymiana walut, euro, dolar

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Koniec tygodnia słabszy dla euro

Wspólna waluta przez cały tydzień umacniała się względem złotówki. Dziś na parze EUR/PLN został zanotowany spadek z 4,16 do 4,14, który spowodował załamanie trendu zwyżkowego. Na notowania tej pary miały największy wpływ czynniki napływające z szerokiego rynku oraz bogate kalendarium wydarzeń gospodarczych. Średnia wartość euro wyniosła 4,12 PLN.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Lekkie umocnienie złotówki

Koniec tygodnia okazał się być optymistyczny dla naszej waluty na parze z dolarem. Po wtorkowym spadku z 3,76 do 3,68 para USD/PLN była w miarę stabilna. Lekkie wahania były spowodowane zmianami zachodzącymi na głównej parze walutowej. Zakończenie dzisiejszej sesji może zaskoczyć w związku z popołudniowymi odczytami danych makro dotyczących rynku pracy tzw. payrolles. Jeśli okażą się one lepsze od oczekiwanych dolar może powrócić do poziomu 3,70 i wyżej. Średnia wartość USD podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,68 PLN.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Frank szwajcarski zależny od Grecji

Bardzo ciekawy przebieg w minionym tygodniu miały sesje z udziałem pary CHF/PLN. Frank szwajcarski na początku utrzymywał się dość mocno. Przez pierwsze dwa dni oscylował w granicach 4,00. W środę nastąpił mały przełom i CHF spadł do wartości 3,93. Możliwe że dzisiejszą sesję zakończy na poziomie 3,95. „Frankowicze” poczuli chwilową ulgę, która może nie potrwać długo jeśli problemy finansowe Grecji pozostaną w dalszym ciągu nie rozwiązane. Średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.06.2015 16:11
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000