KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Podróż poślubna za granicę – jaki kierunek wybrać?

Podróż poślubna podobnie jak sam ślub wymagają wcześniejszych przygotowań. Od wyboru kierunku naszego wymarzonego urlopu, po spakowanie potrzebnych rzeczy do walizki. Sprawdź gdzie w 2016 najlepiej pojechać i na jakie Read more
Wypłata, złotówki

Utracona nadzieja na wyższe pensje. Podwyżek jednak nie będzie?

Zarobki wyższe o 25-30%, prostsze zasady rozliczania podatku, obniżenie stawki ZUS. Nowa propozycja mająca podnieść wypłaty Polaków brzmiała niemalże jak bajka. I najprawdopodobniej bajką pozostanie.   Obecnie ponad 60 Read more

Podsumowanie tygodnia 10-14.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Decyzja Ludowego Banku Chińskiego wprowadziła duże zamieszanie na rynku finansowym. Obniżenie kursu juana spowodowało osłabienie dolara, który dopiero na koniec tygodnia zaczął się nieznacznie umacniać. Ważnym wydarzeniem wpływającym na ruchy walut było podpisanie przez Grecję porozumienia z wierzycielami.

 

Euro przeważyło dolar

 
Główna para walutowa poniedziałek rozpoczęła na poziomie 1,09 a piątek skończy z dużym prawdopodobieństwem w okolicach 1,12. Dolar miał ciężki tydzień na parze z euro. Główną przyczyną spadku wartości amerykańskiej waluty należy doszukiwać się w decyzji Ludowego Banku Chińskiego, który drastycznie i nagle obniżył kurs referencyjny juana. Ta decyzja miała wpływ również na spadki na rynku surowców, a te z kolei na dalszą deprecjację USD wobec EUR. Publikację istotniejszych danych makroekonomicznych mieliśmy dopiero dziś, ale nie wsparły one za specjalnie dolara. Średnia wartość USD podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,11 EUR

EUR/USD

euro, dolar, kurs walut

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Wyścigi PLN z EUR

 
Złotówka na parze z euro w minionym tygodniu nie miała lekko. Wspólna waluta w środę mocno zdominowała PLN wzbijając się do poziomu 4,20. Osiągnięcie przez Grecję porozumienia z wierzycielami wpłynęło na umocnienie euro. Złotówka jednak dzielnie walczyła i podczas czwartkowej sesji nastąpił spadek do wartości 4,16. Dziś niestety ta dobra passa została przełamana. Dane makroekonomiczne, mimo że były lepsze od oczekiwanych nie wsparły PLN. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,18 PLN.

EUR/PLN

euro, złotówka, kurs EUR/PLN

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Złotówka silniejsza na parze z dolarem

W lepszej sytuacji złotówka znajdowała się na parze z dolarem. Z wtorkowego poziomu 3,82 nastąpił spadek do 3,73 na koniec środowej sesji. Polska waluta skorzystała na niepewności rynku w związku z wprowadzonymi przez Chiny zmianami na ich walucie. Podczas wczorajszych i dzisiejszych notowań widać było wyraźne wyhamowanie tendencji spadkowej. Nerwowa atmosfera na rynku dobiegła końca i wszystko wraca do normy. Inwestorzy skupili się na analizie danych makro, które pozostają podstawą do podjęcia ostatecznej decyzji o podwyżce stóp procentowych w USA, która ma nastąpić najprawdopodobniej we wrześniu.

USD/PLN

dolar, złotówka, kurs walut

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Nie za wiele, ale tańszy

Notowania pary CHF/PLN w minionym tygodniu dały sporą nadzieję osobą posiadającym kredyt we frankach. Poniedziałek rozpoczynaliśmy w granicach 3,89 a piątek zakończymy być może w rejonie 3,84. Nie jest to jeszcze ten poziom, który byłby satysfakcjonujący w pełni, ale jesteśmy na dobrej drodze. Gdyby nie zawirowania na rynku globalnym, kurs tej pary mógłby zejść nawet w okolice 3,80. Szwajcarska waluta niestety należy do tych wrażliwych na wszelkie zmiany na skalę globalną. Paradoksalne jest jednak to, że w takich sytuacjach to właśnie ona jest uważana przez inwestorów za bezpieczną przystań. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,84 PLN.

CHF/PLN

frank, frank szwajcarski, PLN

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

14.08.2015 15:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000