KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać ... Czytaj całość
spread walutowy

Spread walutowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każdy kto choć raz wymieniał walutę spotkał się z pojęciem spreadu walutowego. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w kontekście kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Polacy uświadomili sobie wtedy, ... Czytaj całość

Podsumowanie tygodnia 17-21.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Tydzień danych makro, protokołu z posiedzenia Fedu, spadków na rynku surowców oraz pogorszenia się sytuacji chińskiej gospodarki dobiega końca. Notowania par walutowych były w dużej mierze uzależnione od powyższych czynników.

 

Ciężki tydzień dla dolara

 
Ostatnią sesję w tym tygodniu można nazwać sesją PMI, gdyż ten wskaźnik rzutował na dzisiejsze kursy walut.  Dolar osłabił się w związku z fatalnym wynikiem powyższego indeksu dla przemysłu w Chinach, który spadł do 47,1 pkt. Powyższe dane są najgorsze od ponad 6 lat. Obawy inwestorów o spowolnienie chińskiej gospodarki potwierdziły się. To nie był pomyślny tydzień dla amerykańskiej waluty. Zamieszanie na rynku walutowym wprowadził najpierw niejednoznaczny protokół z posiedzenia Fedu, a następnie dymisja premiera Grecji Aleksisa Tsiprasa. Dane makro podczas ostatnich notowań również nie sprzyjały amerykańskiej waluty, przez co średnia jej wartość na koniec tygodnia wyniosła 1,12 EUR.

 

EUR/USD

dolar, euro, wymiana walut

Źródło: http://www.money.pl/u/data_window/?smb=EURUSD

 

Euro przejęło prowadzenie

Wydawało się, że początek tygodnia przyniesie umocnienie złotówce na parze z euro. Niestety po wtorkowej stabilizacji od środy wspólna waluta zaczęła zwiększać przewagę nad PLN. Dziś notowania doszły już do 4,20 za sprawą pomyślnych wartości indeksu PMI dla przemysłu i usług ze Strefy Euro. Górna granica, do której może dojść para EUR/PLN to 4,2350. Jeśli sytuacja chińskiej gospodarki w dalszym ciągu będzie się pogarszać, bardzo możliwe, że taki poziom zostanie osiągnięty. Mimo tak dużej presji deprecjacyjnej złotówka w porównaniu z pozostałymi walutami z koszyka rynków wschodzących jest w dużo lepszej sytuacji. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,20 PLN.

 

EUR/PLN

złotówka, euro, kurs walut

Źródło: http://www.money.pl/u/data_window/?smb=EURPLN

 

Dolar w dół, złotówka w górę

Pierwsze dwie sesje w tym tygodniu nie pozwalały stwierdzić czy przewaga złotówki nad amerykańską walutą jest w ogóle możliwa. Po opublikowanym w środę wieczorem protokole z posiedzenia Rezerwy Federalnej nie było już żadnych wątpliwości. Dla Fedu dane z rynku pracy nie są jeszcze dość wystarczająco dobre, aby potwierdzić, że wrzesień będzie dobrym terminem na wprowadzenie zmian w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych. Dodatkowym czynnikiem, który przyczynił się do deprecjacji USD były spadki na rynku surowców. Wartość ropy naftowej sięgnęła 6 letnich minimów. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,72 PLN.

 

USD/PLN

dolar, PLN, wymiana walut

Źródło: http://www.money.pl/u/data_window/?smb=USDPLN

 

Tydzień wzrostu franka szwajcarskiego

Wydawało się, że teraz wykres będzie szedł tylko w dół. Nic bardziej mylnego. Podatność szwajcarskiej waluty na bodźce ogólnoświatowe jest tak duża, że bardzo szybko jej notowania ulegają zmianie. Tak też właśnie było w minionym tygodniu. Dane makroekonomiczne z tamtejszej gospodarki były korzystniejsze i bliższe prognozowanym niż te opublikowane dla naszego kraju. Przyczyniło się to do zwyżki na parze CHF/PLN. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,89 PLN.

 

CHF/PLN

frank szwajcarski, wymiana walut, złotówka

Źródło: http://www.money.pl/u/data_window/?smb=CHFPLN

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

21.08.2015 14:33
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000