KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

przelew bankowy, rachunek, konto w banku, Ekantor.pl

Przelew na zamknięty rachunek – jak szybko odzyskać pieniądze?

Ponoć każdy błąd można naprawić. Nie zmienia to jednak faktu, że za błędy się płaci i kosztować mogą one nas sporo nerwów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą finanse. Na szczęście wysyłając Read more
Theresa May

Theresa May – kim jest premier Wielkiej Brytanii?

Konserwatywni Brytyjczycy widzą w niej ostatnią sprawiedliwą w czasach nie do końca oczekiwanego Brexitu; przeciwnie lewicowi populiści - dla nich to tylko nieudolna naśladowczyni Margaret Thatcher. Kim jest Theresa May Read more

Podsumowanie tygodnia 17-21.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Tydzień danych makro, protokołu z posiedzenia Fedu, spadków na rynku surowców oraz pogorszenia się sytuacji chińskiej gospodarki dobiega końca. Notowania par walutowych były w dużej mierze uzależnione od powyższych czynników.

 

Ciężki tydzień dla dolara

 
Ostatnią sesję w tym tygodniu można nazwać sesją PMI, gdyż ten wskaźnik rzutował na dzisiejsze kursy walut.  Dolar osłabił się w związku z fatalnym wynikiem powyższego indeksu dla przemysłu w Chinach, który spadł do 47,1 pkt. Powyższe dane są najgorsze od ponad 6 lat. Obawy inwestorów o spowolnienie chińskiej gospodarki potwierdziły się. To nie był pomyślny tydzień dla amerykańskiej waluty. Zamieszanie na rynku walutowym wprowadził najpierw niejednoznaczny protokół z posiedzenia Fedu, a następnie dymisja premiera Grecji Aleksisa Tsiprasa. Dane makro podczas ostatnich notowań również nie sprzyjały amerykańskiej waluty, przez co średnia jej wartość na koniec tygodnia wyniosła 1,12 EUR.

 

EUR/USD

dolar, euro, wymiana walut

Źródło: http://www.money.pl/u/data_window/?smb=EURUSD

 

Euro przejęło prowadzenie

Wydawało się, że początek tygodnia przyniesie umocnienie złotówce na parze z euro. Niestety po wtorkowej stabilizacji od środy wspólna waluta zaczęła zwiększać przewagę nad PLN. Dziś notowania doszły już do 4,20 za sprawą pomyślnych wartości indeksu PMI dla przemysłu i usług ze Strefy Euro. Górna granica, do której może dojść para EUR/PLN to 4,2350. Jeśli sytuacja chińskiej gospodarki w dalszym ciągu będzie się pogarszać, bardzo możliwe, że taki poziom zostanie osiągnięty. Mimo tak dużej presji deprecjacyjnej złotówka w porównaniu z pozostałymi walutami z koszyka rynków wschodzących jest w dużo lepszej sytuacji. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,20 PLN.

 

EUR/PLN

złotówka, euro, kurs walut

Źródło: http://www.money.pl/u/data_window/?smb=EURPLN

 

Dolar w dół, złotówka w górę

Pierwsze dwie sesje w tym tygodniu nie pozwalały stwierdzić czy przewaga złotówki nad amerykańską walutą jest w ogóle możliwa. Po opublikowanym w środę wieczorem protokole z posiedzenia Rezerwy Federalnej nie było już żadnych wątpliwości. Dla Fedu dane z rynku pracy nie są jeszcze dość wystarczająco dobre, aby potwierdzić, że wrzesień będzie dobrym terminem na wprowadzenie zmian w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych. Dodatkowym czynnikiem, który przyczynił się do deprecjacji USD były spadki na rynku surowców. Wartość ropy naftowej sięgnęła 6 letnich minimów. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,72 PLN.

 

USD/PLN

dolar, PLN, wymiana walut

Źródło: http://www.money.pl/u/data_window/?smb=USDPLN

 

Tydzień wzrostu franka szwajcarskiego

Wydawało się, że teraz wykres będzie szedł tylko w dół. Nic bardziej mylnego. Podatność szwajcarskiej waluty na bodźce ogólnoświatowe jest tak duża, że bardzo szybko jej notowania ulegają zmianie. Tak też właśnie było w minionym tygodniu. Dane makroekonomiczne z tamtejszej gospodarki były korzystniejsze i bliższe prognozowanym niż te opublikowane dla naszego kraju. Przyczyniło się to do zwyżki na parze CHF/PLN. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,89 PLN.

 

CHF/PLN

frank szwajcarski, wymiana walut, złotówka

Źródło: http://www.money.pl/u/data_window/?smb=CHFPLN

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

21.08.2015 14:33
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!