KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dyrektor finansowy

Rola dyrektora finansowego w małym i średnim przedsiębiorstwie

Sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ma dominującą rolę w kształtowaniu obecnej gospodarki, zarówno tej europejskiej, jak i krajowej. Według danych GUS (stan na 2013 r.) w Polsce działa 1,77 Read more
weihnachtsmarkt - jak oszczedzać na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Bezcenna atmosfera świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą

Spokój, wolniej płynący czas, rozmowy z najbliższymi - tych elementów coraz częściej zaczyna brakować ludziom we współczesnym świecie. Lekarstwem dla wielu okazuje się być przedświąteczny okres, który z Read more

Podsumowanie tygodnia 2-6.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ekscytujący tydzień na rynku walutowym za nami. Największe zmiany nastąpiły na parze EUR/USD oraz CHF/PLN.

 

Trudny tydzień dla euro, ważny dla dolara

 
Amerykańska waluta w minionym tygodniu pokazała w jak świetnej jest formie. Zyskała na wartości zwłaszcza dzięki słabości euro. Utrzymujący się od dłuższego czasu trend spadkowy również w ostatnich dniach został lekko zahamowany przed najważniejszą w tym tygodniu publikacją makroekonomiczną. Na dane dotyczące zatrudnienia w sektorze prywatnym i pozarolniczym czekali wszyscy uczestnicy rynku. Notowania głównej pary walutowej wahały się w obszarze od 1,0832 do 1,1049. Średnia wartość dolara wyniosła dziś tuż przez publikacją wyżej wspomnianych danych 1,08 EUR.

EUR/USD

notowania dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Euro mimo wszystko nadal wysoko

 
Notowania pary EUR/PLN były w tym tygodniu bardzo zmienne. Przez pierwsze dwa dni euro utrzymywało się dość wysoko w przedziale 4,23-4,25. Po środowym wystąpieniu prezesa EBC nastawiła spora zmiana w notowaniach. Euro można było kupić poniżej 4 zł i 23 gr. Informacje o prawdopodobnym poszerzeniu programu QE nie osłabiły wspólnej waluty na zbyt długo, ponieważ w piątek EUR ponownie powróciło w okolice 4,24. Podczas dzisiejszej sesji średni kurs euro wynosił 4,25 PLN.

EUR/PLN

kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Dolar kolejny raz powyżej 3,91

Dolar po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni przebił wartość 3,91. To oznacza tylko jedno – jest w pełni sił i jeśli dzisiejszy raport z rynku pracy będzie pomyślny możemy liczyć na kontynuacje wzrostu. Polski zloty nie miał szans w ostatnich dniach na umocnienie, tylko przez chwilę w środę przejął przewagę i kurs zszedł do 3,87. Duża liczba danych makro dla USA spowodowała, że rynek walutowy był pochłonięty tylko nimi. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,92 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Kupić franka, czy sprzedać?

Notowania szwajcarskiej waluty w minionym tygodniu nie za specjalnie ucieszyły osoby zainteresowane jego zakupem. Frank utrzymuje się dość wysoko. Wszystko za sprawą czynników ryzyka napływających z szerokiego rynku. Wielu inwestorów traktuje CHF jak bezpieczną przystań, do której ucieka w takim okresie jak teraz. Najniższy kurs oglądaliśmy w poniedziałek, był to poziom 3,88 natomiast najwyżej było dziś – za franka płaciliśmy grubo powyżej 3,92. Po dzisiejszej publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy być może sytuacja na parze CHF/PLN trochę się ustabilizuje.

CHF/PLN

średni kurs franka

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

06.11.2015 15:19
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000