KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more
Ksiażki o inwestowaniu

10 książek, które warto znać, gdy myślisz o inwestowaniu

Czytanie książek dotyczących inwestowania przypomina trochę czytanie instrukcji obsługi kombajnu - bez tego uda się zacząć, ale ryzyko awarii jest dużo większe. A że porażka finansowa może mieć poważniejsze konsekwencje, Read more

Podsumowanie tygodnia 2-6.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ekscytujący tydzień na rynku walutowym za nami. Największe zmiany nastąpiły na parze EUR/USD oraz CHF/PLN.

 

Trudny tydzień dla euro, ważny dla dolara

 
Amerykańska waluta w minionym tygodniu pokazała w jak świetnej jest formie. Zyskała na wartości zwłaszcza dzięki słabości euro. Utrzymujący się od dłuższego czasu trend spadkowy również w ostatnich dniach został lekko zahamowany przed najważniejszą w tym tygodniu publikacją makroekonomiczną. Na dane dotyczące zatrudnienia w sektorze prywatnym i pozarolniczym czekali wszyscy uczestnicy rynku. Notowania głównej pary walutowej wahały się w obszarze od 1,0832 do 1,1049. Średnia wartość dolara wyniosła dziś tuż przez publikacją wyżej wspomnianych danych 1,08 EUR.

EUR/USD

notowania dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Euro mimo wszystko nadal wysoko

 
Notowania pary EUR/PLN były w tym tygodniu bardzo zmienne. Przez pierwsze dwa dni euro utrzymywało się dość wysoko w przedziale 4,23-4,25. Po środowym wystąpieniu prezesa EBC nastawiła spora zmiana w notowaniach. Euro można było kupić poniżej 4 zł i 23 gr. Informacje o prawdopodobnym poszerzeniu programu QE nie osłabiły wspólnej waluty na zbyt długo, ponieważ w piątek EUR ponownie powróciło w okolice 4,24. Podczas dzisiejszej sesji średni kurs euro wynosił 4,25 PLN.

EUR/PLN

kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Dolar kolejny raz powyżej 3,91

Dolar po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni przebił wartość 3,91. To oznacza tylko jedno – jest w pełni sił i jeśli dzisiejszy raport z rynku pracy będzie pomyślny możemy liczyć na kontynuacje wzrostu. Polski zloty nie miał szans w ostatnich dniach na umocnienie, tylko przez chwilę w środę przejął przewagę i kurs zszedł do 3,87. Duża liczba danych makro dla USA spowodowała, że rynek walutowy był pochłonięty tylko nimi. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,92 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Kupić franka, czy sprzedać?

Notowania szwajcarskiej waluty w minionym tygodniu nie za specjalnie ucieszyły osoby zainteresowane jego zakupem. Frank utrzymuje się dość wysoko. Wszystko za sprawą czynników ryzyka napływających z szerokiego rynku. Wielu inwestorów traktuje CHF jak bezpieczną przystań, do której ucieka w takim okresie jak teraz. Najniższy kurs oglądaliśmy w poniedziałek, był to poziom 3,88 natomiast najwyżej było dziś – za franka płaciliśmy grubo powyżej 3,92. Po dzisiejszej publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy być może sytuacja na parze CHF/PLN trochę się ustabilizuje.

CHF/PLN

średni kurs franka

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

06.11.2015 15:19
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000