KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Theresa May

Theresa May – kim jest premier Wielkiej Brytanii?

Konserwatywni Brytyjczycy widzą w niej ostatnią sprawiedliwą w czasach nie do końca oczekiwanego Brexitu; przeciwnie lewicowi populiści - dla nich to tylko nieudolna naśladowczyni Margaret Thatcher. Kim jest Theresa May Read more
Bank of England, BoE, Mark Carney, Ekantor.pl

Mark Carney – jak prezes Banku Anglii radzi sobie z wyzwaniami?

Mówią o nim “point-man” - zwiadowca, ten który idzie na przedzie i prowadzi resztę. Wiadomo, że jemu może oberwać się najbardziej, ale również sukces należy w pełni do niego. Taka Read more

Podsumowanie tygodnia 20-24.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Tydzień na rynku walutowym upłynął w atmosferze wyczekiwania i niepewności, jednak wraz z upływem kolejnych dni inwestorzy zaczęli przyjmować, że bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pozostanie Wielkiej Brytanii w strukturach Unii Europejskiej. Umocniło to funta, a frank szwajcarski pokonał barierę 4,00 w parze ze złotówką. Dzisiejszy poranek okazał się, jednak sporym zaskoczeniem. Przewagą głosów 51,9% zwyciężyli zwolennicy Brexitu.

Brexit osłabił euro

Przez cały tydzień ruchy w parze EUR/USD, w porównaniu do tego, co wydarzyło się dziś nad ranem, można uznać za nieznaczne. W głównej parze odnotowano duży spadek euro względem amerykańskiego dolara, który w kulminacyjnym momencie wskazał średnią wartość 1,09. Po uspokojeniu pierwszych emocji, jego sytuacja zaczęła się normować. Echo, związane z wynikiem wczorajszego referendum, jeszcze przez pewien czas może przyczyniać się do wahań w tej parze. Po południu poznamy natomiast wstępny raport dotyczący zamówień na dobra trwałego użytku oraz  dobra bez środków transportu w USA, ale nie powinniśmy się spodziewać ich znaczącego wpływu na notowania. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,10 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Złotówka w opałach

Wyjątkowo wrażliwa na sytuację w Wielkiej Brytanii polska waluta, która bardziej niż inne, była narażona na wyprzedaż. Ma to związek z dużym udziałem Polski w handlu zagranicznym na rynku brytyjskim. Co prawda członek zarządu NBP- Andrzej Raczko, zapewniał, że bank centralny jest przygotowany na każdą ewentualność, to jednak dzisiejszy spadek wartości PLN nie napawa optymizmem. Mimo, że od początku tygodnia złoty umacniał się względem europejskiej waluty, to po dzisiejszych wiadomościach z Wysp Brytyjskich, średnia wartość euro wyniosła 4,43 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

PLN traci w parze z USD

Równie nieciekawa sytuacja wydarzyła się w parze USD/PLN. Osłabiony w tym tygodniu dolar nie pozostał obojętny wobec dzisiejszych wydarzeń. Chociaż w czwartkowy wieczór, po optymistycznych dla polskiej waluty sondażach, wartość dolara osiągnęła poziom 3,79 PLN, to już nad ranem zaczęła odrabiać straty i w kluczowym momencie osiągnęła wartość 4,11 PLN. Niestety nie można wykluczać dalszego wyprzedawania polskiej waluty.  Średni kurs USD wyniósł dziś 4,00 PLN.

USD/PLN

kurs dolara
Źródło: biznes.pl

Osłabiony frank? To już przeszłość

W obliczu Brexitu inwestorzy kierują swoje zainteresowanie w stronę bezpiecznych walut, co nie poprawia nastroju polskim kredytobiorcom, którzy wczoraj z entuzjazmem mogli obserwować spadek wartości franka. W czwartek kurs CHF/PLN zeszedł poniżej 4,00 i gdyby wyniki napływających sondaży się potwierdziły, moglibyśmy liczyć na kolejny spadek w notowaniach. Tak się jednak nie stało i frank szybko poradził sobie z odbudowywaniem swojej pozycji. Dziś średnia jego wartość wynosiła 4,10 PLN

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt pod presją

W tym tygodniu największe zainteresowanie wzbudzał funt. Silne wahania jego notowań nie były zaskoczeniem. Pod koniec tygodnia, gdy sondaże odsunęły myśl o Brexicie, waluta ta wyraźnie się umocniła. Ogłoszona jednak dziś decyzja Brytyjczyków spowodowała, że funt stracił w parze ze złotym. Nie jest to tak mocne osłabienie, jakiego świadkami mogliśmy być w kwietniu tego roku, kiedy to jego wartość wskazała 5,28. Najbliższe dni mogą się okazać kluczowe dla tej waluty. Wartość funta wynosiła dziś średnio 5,49 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.06.2016 16:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000