KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie Read more
kredyt w obcej walucie i ekantor

Ekantory a kredyty walutowe

Czy opłacalne jest zaciągnięcie kredytu walutowego i spłacanie go przy pośrednictwie ekantorów? Rosnące zainteresowanie klientów zarówno tego rodzaju kredytami, jak i ekantorami jednoznacznie wskazuje że tak. Dowiedzcie się dlaczego. Samodzielne Read more

Podsumowanie tygodnia 25-29.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Miniony tydzień na rynku finansowym charakteryzował się dużymi wahaniami kursów. Można wymienić dwie główne przyczyny minionych spadków i wzrostów na walutach przede wszystkim związanych ze złotówką. Pierwszą z nich jest wygrana Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich a drugą niekończący się temat greckich kłopotów finansowych.

 

Euro powoli idzie w górę

Notowania pary EUR/PLN w tym tygodniu doszły do wartości 4,14, która ostatni raz na rynku gościła w połowie marca. Zaczyna być zauważalny na tym parytecie trend wzrostowy. Duża zmienność towarzyszyła tej parze podczas praktycznie każdej sesji. Największy skok został zanotowany we wtorek, z poziomu 4,09 euro dotarło do 4,14. Dziś powyższa para poruszała się w przedziale 4,11 – 4,13. Duża ilość publikacji makro dla poszczególnych państw UE miała znaczący wpływ na kurs EUR. Finalny odczyt PKB dla Polski, który wyniósł 3,6% niestety mimo że był dobry, umocnił naszą walutę tylko chwilowo. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła dziś 4,11 PLN.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Dolara wspierały dane makro, euro osłabiała Grecja

Główna para walutowa w porównaniu z innymi utrzymywała się najbardziej stabilnie. Przez ostatnie pięć sesji poruszała się w dość wąskim przedziale. Najniżej zeszła ona w środę osiągając poziom 1,0825, najwyżej znajdowała się w poniedziałek i była to wartość 1,1000. Ten tydzień można uznać za dobry dla dolara przede wszystkim dzięki optymistycznym danym makroekonomicznym. Jedynie wczorajszy wzrost ilości wniosków o zasiłki dla bezrobotnych mógł trochę zmartwić inwestorów. Na korzyść amerykańskiej waluty również działał brak porozumienia na linii Grecja – UE. Z ostatnich doniesień wynika, że negocjacje mogą się zakończyć już w tą niedzielę. Rynek finansowy wycenił dziś dolara średnio na 1,09 EUR.

 

EUR/USD

eurusd

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Wzrost i spadek wartości dolara

Złotówka na parze z dolarem w minionym tygodniu najpierw się osłabiła, co było widoczne poprzez osiągnięcie wartości 3,81. Natomiast od środy obserwowaliśmy lekki spadek dolara, który podczas dzisiejszej sesji dotarł do poziomu 3,75. Ostatnio zbyt wiele czynników wpływało negatywnie na naszą walutę aby mogła się ona wzmocnić. Istotne zmiany mogą jeszcze nastąpić po publikacji wartości PKB dla USA. Średnia wartość USD wyniosła dziś 3,75 PLN.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Tydzień franka szwajcarskiego

Ostatni tydzień zdecydowanie należał do franka szwajcarskiego. Osiągnął on poziom, który ostatni raz oglądaliśmy w styczniu. Przełamanie bariery psychologicznej, którą do tej pory była wartość 4,00 PLN wprowadziła spore zamieszanie zwłaszcza wśród osób posiadających kredyty hipoteczne w tej walucie. Również wielu inwestorów niepokoi się tak przewartościowanym CHF. Podczas dzisiejszej sesji zanotował on lekki spadek za sprawą słabszej niż oczekiwano wartości PKB (z 1,9% spadł do 1,1%). Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,98 PLN.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz wszystkie nasze komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

29.05.2015 15:40
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000