KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

karty bankowe

Płatność kartą za granicą – wszystko, co musisz wiedzieć, żeby więcej zyskać a mniej tracić

Transakcje bezgotówkowe, szczególnie za granicą, kuszą swoją wygodą i bezpieczeństwem. Nic więc dziwnego, że większość turystów zabiera w podróż nie plik banknotów, a kilka kart kredytowych. Za wygodę możemy jednak ... Czytaj całość
Flaga UE

Polak w UE. Wszystko, co warto wiedzieć

Ze względu na położenie Polska nazywana jest sercem Europy. Mimo, to dopiero 1 maja 2004 roku serce stało się również częścią potężnego organizmu jakim jest Unia Europejska. 13 lat od ... Czytaj całość

Podsumowanie tygodnia 29.02-4.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Tydzień na rynku walutowym dobiega końca. Zdecydowanym zwycięzcom tego odcinka jest nasz polski złoty. Umocnił się on zarówno wobec euro, dolara, jak i franka. Największe wahania były widoczne natomiast na parze EUR/USD.

Zmienny tydzień na parze EUR/USD

Notowania głównej pary walutowej w minionym tygodniu charakteryzowały się dużą zmiennością, która wynikała z na przemian dobytych i złych danych makro dla euro i dolara. Ważnymi wydarzeniami na rynku finansowym, które również miały wpływ na kursy walut był „Super Wtorek” oraz obniżenie stopy rezerw obowiązkowych przez Chiński Bank Centralnej. Najważniejsza dla inwestorów była jednak dzisiejsza publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy. Średni kurs euro wyniósł na koniec tygodnia 1,09 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty dobrze kończy tydzień na parze z euro

Ostatnie sesje naszej waluty należały do jednych z lepszych. Złoty od poniedziałku do środy systematycznie umacniał się wobec wspólnej waluty. Zahamowanie aprecjacji PLN nastąpiło dopiero we czwartek, zanim to nastąpiło kurs dotknął nowego poziomu minimum, którym była wartość 4,30. W ostatnim dniu handlu na rynku walutowym średni kurs euro wyniósł 4,33 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar osłabiony

Duża liczba publikacji makro spowodowała, że notowania pary USD/PLN charakteryzowały się silnymi wahaniami. W ich konsekwencji złoty umocnił się wobec dolara o około 6 gorszy. Na rynku finansowym panował ogólnie optymistyczny nastrój, z którego nasza waluta skorzystała. Średni kurs USD wyniósł dziś 3,93 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank szwajcarski vs złoty

Złoty przez cały miniony tydzień usilnie próbował umocnić się wobec franka szwajcarskiego. Nie było to proste, mimo że warunki były sprzyjające. Po poniedziałkowym wybiciu w okolice 4,01 później było już tylko lepiej. Wyjście z kanału wahań nastąpiło dopiero dziś i aktualnie średni kurs franka wynosi 3,96 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

04.03.2016 15:05
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000