Podsumowanie tygodnia 29.02-4.03.2016

Tydzień na rynku walutowym dobiega końca. Zdecydowanym zwycięzcom tego odcinka jest nasz polski złoty. Umocnił się on zarówno wobec euro, dolara, jak i franka. Największe wahania były widoczne natomiast na parze EUR/USD.

Zmienny tydzień na parze EUR/USD

Notowania głównej pary walutowej w minionym tygodniu charakteryzowały się dużą zmiennością, która wynikała z na przemian dobytych i złych danych makro dla euro i dolara. Ważnymi wydarzeniami na rynku finansowym, które również miały wpływ na kursy walut był „Super Wtorek” oraz obniżenie stopy rezerw obowiązkowych przez Chiński Bank Centralnej. Najważniejsza dla inwestorów była jednak dzisiejsza publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy. Średni kurs euro wyniósł na koniec tygodnia 1,09 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty dobrze kończy tydzień na parze z euro

Ostatnie sesje naszej waluty należały do jednych z lepszych. Złoty od poniedziałku do środy systematycznie umacniał się wobec wspólnej waluty. Zahamowanie aprecjacji PLN nastąpiło dopiero we czwartek, zanim to nastąpiło kurs dotknął nowego poziomu minimum, którym była wartość 4,30. W ostatnim dniu handlu na rynku walutowym średni kurs euro wyniósł 4,33 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar osłabiony

Duża liczba publikacji makro spowodowała, że notowania pary USD/PLN charakteryzowały się silnymi wahaniami. W ich konsekwencji złoty umocnił się wobec dolara o około 6 gorszy. Na rynku finansowym panował ogólnie optymistyczny nastrój, z którego nasza waluta skorzystała. Średni kurs USD wyniósł dziś 3,93 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank szwajcarski vs złoty

Złoty przez cały miniony tydzień usilnie próbował umocnić się wobec franka szwajcarskiego. Nie było to proste, mimo że warunki były sprzyjające. Po poniedziałkowym wybiciu w okolice 4,01 później było już tylko lepiej. Wyjście z kanału wahań nastąpiło dopiero dziś i aktualnie średni kurs franka wynosi 3,96 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

04.03.2016
Aniela Agopsowicz