KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dolar, USD,

Ile kosztuje dolar?

Baksy, zielone, dolce - określeń na dolary jest wiele, ale odpowiedź na pytanie ile kosztuje dolar? - zwykle jedna. W okolicach 4 złotych. Takie myślenie o dolarze utrzymuje się w Read more

Młodzi wizjonerzy, których warto obserwować

Wielkie pomysły często rodzą się niespodziewanie i w pierwszej chwili mogą wydawać się abstrakcyjne, jednak to właśnie osoby, które uwierzą w szansę na ich powodzenie odnoszą prawdziwy sukces. Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 08-12.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Miniony tydzień był wyjątkowo skromy w kwestii publikacji. Dodatkowo wakacyjne nastroje wśród inwestorów nie sprzyjały wahaniom, wobec czego waluty podążały utartym wcześniej szlakiem. Dopiero piątek przyniósł dane, mogące wpłynąć na kursy walut.

 

Dobre dane z Niemiec

Dzisiejsze dane ze Strefy Euro okazały się być zgodne z oczekiwaniami inwestorów. Mocno na plus zaskoczyły natomiast odczyty niemieckiego PKB, które w ujęciu rok do roku wyniosły 3,1% przy wcześniejszych prognozach 1,5%. Takie informacje ustabilizowały pozycję euro względem dolara, który we wtorek zaczął tracić na wartości. Przyczyny słabnącej popularności USD należy się dopatrywać przede wszystkim w niezdecydowaniu Fed odnośnie podwyżki stóp procentowych. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Wyhamowanie aprecjacji PLN

Miniony tydzień był dla złotówki czasem unormowania kursu. Brak znaczących impulsów, mogących wesprzeć euro pozwoliły PLN wykorzystać sytuację wytworzoną po ogłoszeniu nowego projektu dotyczącego ustawy frankowej. Dziś jednak polska waluta będzie musiała zmierzyć się ze słabszymi od oczekiwań odczytami PKB, które mogą wyhamować jej aprecjację, jednak nie powinny skutkować nagłą wyprzedażą złotówki. Dodatkowo mieszane odczyty ze Strefy Euro sprawiły, że średnia wartość EUR wyniosła dziś 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Problemy dolara

Mimo, że dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się korzystne, to nie zdołały one długo utrzymać optymizmu inwestorów. Brak wyraźnych kroków w stronę podwyżek stóp procentowych przez Fed zaczął osłabiać amerykańską walutę. Dodatkowo dzisiejsze odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej oraz inflacji producenckiej w USA okazały się słabsze od prognozowanych, co może stać się kolejnym czynnikiem przemawiającym przeciwko dolarowi, którego średnia wartość wyniosła dziś 3,80 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Echo ustawy

Do środy złotówka korzystała z pozytywnej reakcji inwestorów na propozycję pomocy dla osób posiadających kredyty we frankach, jednak mimo to nie zdołała ona pokonać granicy 3,90. W połowie tygodnia nastąpiła korekta tej tendencji. Dzisiejsze dane dotyczące kondycji polskiej gospodarki nie są co prawda zachwycające, jednak nie powinny one wywołać natychmiastowej wyprzedaży złotówki. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła więc dziś 3,91 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank szwajcarski, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt coraz słabszy

Ostatnich kilka dni mocno nadwyrężyło brytyjską walutę, co było skutkiem decyzji Banku Anglii odnośnie obniżenia stóp procentowych do poziomu 0,25%. Perspektywa dalszego luzowania polityki pieniężnej sprawiła, że inwestorzy zaczęli wyprzedawać funta, który w tym tygodniu spadł poniżej 5,00. Taka reakcja rynku była jednak do przewidzenia, a BoE ma nadzieję, że deprecjacja waluty pozwoli zniwelować skutki Brexitu. Średnia wartość funta osiągnęła dziś 4,93 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.08.2016 15:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000