KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

weekendowy_wypad

Weekendowy wypad – jak i gdzie podróżować, aby było tanio. Radzą blogerzy i biura turystyczne

“Przygotowania i planowanie to też już część wyjazdu, więc również mogą być ekscytujące, czyż nie?” - takie pytanie zadają autorzy jednego z blogów o tematyce podróżniczej. Mimo, to dla wielu Read more
komentarz walutowy, Patryk Dudek, wymiana walut, Ekantor.pl

Komentarz walutowy Patryka Dudka

Wiemy jak wiele korzyści może płynąć ze świadomej wymiany walut i chcemy, by również nasi czytelnicy mogli się o tym przekonać. Dlatego niemal z zegarkiem w ręku (tak Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 21-25.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Burzliwy przedświąteczny tydzień na rynku walutowym dobiega końca. Na kursy walut w ostatnich dniach wpływało wiele czynników. Przede wszystkim były to publikacje danych marko i wystąpienia przedstawicieli banków centralnych. Przyczyną wahań był również wtorkowy zamach terrorystyczny w Brukseli.

Dolar mocniejszy niż euro

Wspólna waluta w minionym tygodniu otrzymała wiele bodźców, które osłabiły ją względem dolara. Dane makro były całkiem obiecujące, ale nie do końca takie jak inwestorzy się spodziewali. Amerykańska waluta tylko na tym skorzystała. Czynnikiem, który sprowadził parę EUR/USD w dół był atak terrorystyczny w Brukseli, w którym zginęło ok. 34 osób. Kurs euro najmocniejszy był w poniedziałek, gdy oscylował w okolicy poziomu 1,12, a najsłabszy we czwartek, wówczas osiągnął wartość 1,11.

EUR/USD

kurs euro, kursy walut w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Wahania na parze EUR/PLN

Złoty w ostatnich dniach był zależny od czynników zewnętrznych, które nie pozwoliły naszej walucie skutecznie umocnić się wobec euro. Notowania EUR/PLN przez pierwsze trzy sesje były wyrównane. Kurs euro wahał się w przedziale 4,24-4,26. Dopiero we czwartek zanotował silne umocnienie do wartości 4,27. Brak ważniejszych danych makro z Polski spowodował, że inwestorzy skoncentrowali się na tych, które napływały z Europy. Dziś na rynku walutowym panuje spokojny przedświąteczny nastrój, a średni kurs euro wyniósł 4,25 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kursy walut w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Aprecjacja dolara

Dolar mimo relatywnie neutralnych danych makroekonomicznych solidnie umocnił się wobec złotego. Tym razem czynnikiem, który wsparł USD były wystąpienia publiczne przedstawiciel Fedu. Ich obiecujące wypowiedzi na temat podwyżki stóp procentowych w USA poprawiła nastroje inwestorów. Być może wg wypowiedzi decydentów do zmian w polityce monetarnej dojdzie już niebawem. Średni kurs USD na koniec tygodnia wyniósł 3,81 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs kupna USD

Źródło: biznes.pl

Wahania, bez wyraźnego zwycięzcy

Szwajcarska waluta niestety nie dała w tym tygodniu powodu do radości kredytobiorcom. Wprawdzie w środę rano pojawiła się nadzieja, że kurs na stałe może zejść poniżej 3,89, niestety poległa ona pod ciężarem czynników ogólnoświatowych, wśród których był spadek cen ropy naftowej. Rynki finansowe niestety w dalszym ciągu nerwowo reagują na zmiany zachodzące w wycenie tego surowca. Średni kurs franka podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,90 PLN.

CHF/PLN

kurs chf, kurs franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Załamanie trendu spadkowego

Notowania funta należały do jednych z ciekawszych w tym tygodniu. Kurs GBP/PLN od czterech tygodni trwał w trendzie spadkowym. Po wtorkowym zamachu w Brukseli zszedł jeszcze mocniej w dół do poziomu 5,37. Kolejnego dnia potaniał o kolejny grosz. Ostatni raz funty na 5,36 był wyceniany na koniec 2014 roku. Czwartkową zwyżkę do 5,41 spowodował napływ dobrych danych dotyczących sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, która spadła mniej, niż spodziewał się rynek. To umocniło kurs funta, którego wartość na koniec tygodnia wyniosła 5,39 PLN.

GBP/PLN

kurs funta brytyjskiego, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.03.2016 14:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000