KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

W świat z Ekantor.pl #4: Drogie życie w Kostaryce i Panamie

Kostaryka i Panama to kraje, które mogą okazać się sporym obciążeniem dla portfela każdego turysty. Jest jednak sposób by zwiedzić je i nie stracić wszystkich pieniędzy. Jaki? Dowiecie się tego Read more
visa-czy-master

Visa czy Mastercard – którą kartę wybrać?

Dla większości osób nie ma najmniejszego znaczenia czy na ich karcie płatniczej widnieje logotyp Visa czy Mastercard. Działają tak samo, akceptowane są wszędzie i mieszczą się do tej samej przegródki Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 22-26.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dane makroekonomiczne, wystąpienia publiczne przedstawicieli banków centralnych, wahania notowań ropy naftowej. To tylko kilka z czynników, które miały w tym tygodniu wpływ na kursy walut.

Walka dwóch największych walut o zysk

Wspólna waluta w ostatnim tygodniu lutego nie miała lekko. Po poniedziałkowym umocnieniu dolara przez kolejne dni stawiała silny opór, który w zasadzie został przełamany jedynie krótkotrwale w środę. Kurs EUR w tym dniu zszedł do poziomu 1,09. Wahania na rynku ropy naftowej i wystąpienia publiczne przedstawicieli banków centralnych z Europy oraz Stanów Zjednoczonych miały duży wpływ na notowania tych dwóch walut. Największe znaczenie dla inwestorów miały natomiast publikowane codziennie dane makroekonomiczne. Średni kurs euro podczas ostatniej sesji w tym tygodniu wyniósł 1,10 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Euro pod presją

Miniony tydzień pokazał, że sentyment inwestorów do naszej waluty jest nadal pozytywny. Mimo środowego osłabienia złotego do wartości 4,37, piątkowy kurs poruszał się w okolicach wartości 4,34-4,45. Euro przez ostatnie pięć dni codziennie otrzymywało dawkę danych gospodarczych, które niestety w różny sposób wpływało na jego notowania. Również zawirowania wokół negocjacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską przyczyniały się w pewnym stopniu do osłabienia EUR. Średni kurs wspólnej waluty na zakończenie tygodnia wyniósł 4,35 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Duża zmienność w notowaniach pary USD/PLN

Amerykańska waluta mimo chwilowego umocnienia wobec złotego cały czas przejawia tendencję do spadku. Sytuacja amerykańskiej gospodarki nie jest jednoznaczna, co widać po rozbieżnościach w danych makro. Fed na najbliższym posiedzeniu będzie miał sporo do omówienia. Rynek w dalszym ciągu szacuje minimalne prawdopodobieństwo na podwyżkę stóp procentowym w pierwszym kwartale tego roku. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,97 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frankowe wahania

Notowania pary CHF/PLN należały do jednych z bardziej zmiennych. Początek zaczęliśmy od dołka na poziomie 3,94. Przez kolejne dwa dni szwajcarska waluta umacniała się wobec złotego dochodząc do wartości 4,02. Nasza waluta straty zaczęła odrabiać dopiero pod koniec wczorajszej sesji, czego efekty mieliśmy widoczne również dziś. Średni kurs CHF wyniósł w piątek 3,98 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

26.02.2016 15:27
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000