KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron – kim jest nowy prezydent Francji?

Do 23. kwietnia przedstawiany był przede wszystkim jako jeden z kontrkandydatów eurosceptycznej Marine Le Pen o centrowych poglądach i - wzbudzającym kontrowersje - życiu prywatnym. Jego dość niespodziewane zwycięstwo w Read more
ciekawostki walutowe, kryptowaluty, bitcoin, Ekantor.pl

6 ciekawostek walutowych – czy twój komputer kopie kryptowalutę?

Kryptowaluty, wszędzie kryptowaluty. Rynki finansowe oszalały na ich punkcie. Nie da się znaleźć serwisu gospodarczego który by o nich nie mówił. Eksperci wieszczą nadchodzącą zagładę a tymczasem z dnia na Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 27.06.-1.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zmienność na rynku walutowym nie słabnie. Koniec tygodnia przyniósł silne osłabienie funta, który zanotował spadek do rocznego minimum. Złoty natomiast odrobił sporo poniesionych strat w wyniku zeszłotygodniowego Brexitu.

Zmienny kurs euro

Notowania EUR/USD w minionym tygodniu charakteryzowały się dużą zmiennością. Główna para wahała się w przedziale 1,09-1,11. Euro na koniec tygodnia odrobiło straty mimo utrzymującej się niepewności na rynku. Szczyt Unii Europejskiej oraz informacje z niego płynące dobrze zadziałały na niektórych uczestników rynku. Dane makroekonomiczne z USA natomiast nie były wystarczająco dobre, aby umocnić dolara. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dobry koniec tygodnia dla złotego

Burzliwy, charakteryzujący się wysoką zmiennością poniedziałek nie wskazywał na tak dobre zakończenie tygodnia. Złoty mimo utrzymującej się niepewnej atmosfery na rynku zdołał wykorzystać pozytywne impulsy do zwiększenia przewagi wobec euro. Przełomowym dniem okazał się czwartek, gdy kurs EUR z poziomu 4,43 spadł do 4,36. Dziś zanotowaliśmy wprawdzie zwyżkę do 4,39, jednak to ostatecznie nie zmienia faktu, że nasza waluta zajmuje dobrą pozycję. Danych makro w ostatnich dniach było niewiele, inwestorzy zwrócili uwagę jedynie na wartość inflacji CPI, która z -0,9 % podskoczyła do -0,8 %. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,39 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Osłabienie dolara

Sytuacja na parze USD/PLN była bardziej jednoznaczna od samego początku. Poniedziałkowy szczyt 4,06 bardzo szybko został zapomniany i zastąpiony przez wartości znajdujące się poniżej wartości 4,00. Inwestorzy byli bardziej skoncentrowani na tym jak będzie wyglądał dalszy proces wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, niż danych makro, czy na tym, co mówią przedstawiciele Fedu. Być może zmieni się to w kolejnym tygodniu, w którym zostaną opublikowane dane z amerykańskiego rynku pracy. Średni kurs dolara wyniósł podczas dzisiejszej sesji 3,95 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

O 13 groszy tańszy

Tym razem obyło się bez interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego, szwajcarska waluta osłabiła się wobec złotego samodzielnie, mimo w dalszym ciągu niekorzystnych warunków. Atmosfera wśród inwestorów z dnia na dzień była lepsza, ale jeszcze nie na tyle, aby można było mówić, że Brexit odszedł w niepamięć. Poza czynnikami ogólnoświatowymi wpływ na notowania CHF/PLN miał również powrót niepokoju związanego ze zbliżającym się raportem agencji Fitch na temat naszej wiarygodności kredytowej na arenie międzynarodowej. Średni kurs szwajcarskiej waluty na zakończenie tygodnia wyniósł 4,05 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Duże osłabienie funta na koniec tygodnia

Zawirowania wokół funta brytyjskiego to ostatnio standard, do którego niestety będzie trzeba się przyzwyczaić. Tydzień po Brexicie nie wyglądał jednak aż tak źle jak moglibyśmy się tego spodziewać. Po jego osłabieniu w poniedziałek do poziomu 5,30 nastąpiła kilkudniowa stabilizacja z lokalnymi wzrostami. Przełom nastąpił we czwartek, kiedy prezes BoE zapowiedział, że najbliższym czasie są planowane zmiany w polityce monetarnej Wielkiej Brytanii. Będą one miały za zadanie zabezpieczyć ją przed ewentualnymi skutkami związanymi z opuszczeniem UE. Ta zapowiedź spowodowała spadek funta do najniższego poziomu w tym roku, czyli 5,21. Dzisiejszy średni kurs GBP na zakończenie tygodnia wyniósł 5,25 PLN.

GBP/PLN

kurs GBP. kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.07.2016 14:16
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000