KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

gołębie, jastrzębie, Fed, bank centralny, polityka pieniężna, Ekantor.pl

Ptaki w polityce pieniężnej – kim są jastrzębie i gołębie?

Czasami można odnieść wrażenie, że komentatorzy finansowi specjalnie wyszukują tak barwne określenia, aby nadać trochę emocji kolejnym suchym relacjom z giełdy albo raportom Fed. Ciężko zresztą inaczej traktować nazwanie kogoś Read more
dbajmy o swoje finanse z kantorem internetowym

Dbamy o własne finanse

Troska o własne finanse dała impuls wielu ludziom do korzystania z kantorów internetowych i wymiany walut za ich pośrednictwem. Możliwość spłaty kredytu samodzielnie bez konieczności płacenia według przelicznika narzucanego przez Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 28.03-1.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zdecydowanie ten tydzień należał do naszej waluty. Złoty solidnie umocnił się wobec euro, dolara oraz franka szwajcarskiego i funta szterlinga. Amerykańska waluta natomiast mocno osłabiła się wobec europejskiej sięgając poziomu 1,14.

Systematyczne osłabienie dolara

Wystąpienie publiczne Janet Yellen widać, że mocno ciąży amerykańskiej walucie. Jej słowa, choć ostrożne, nie napawają optymizmem tych, którzy liczyli na kwietniową podwyżkę stóp procentowych. Duża porcja mieszanych danych makroekonomicznych również zadziałała na niekorzyść USD. Cała nadzieja pozostaje w dzisiejszym raporcie z amerykańskiego rynku pracy, który być może przyczyni się do umocnienia dolara wobec euro, chociaż na koniec tygodnia. Dzisiejszy średni kurs  EUR wyniósł 1,14 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty kończy dobrze tydzień

Krótszy o jeden dzień handel na rynku walutowym całkiem dobrze wpłynął na notowania naszej waluty względem euro. Wprawdzie przez dwa dni euro eksponowało swoje siły dochodząc do poziomu 4,27, jednak nie przeszkodziło to złotemu w świetnym zakończeniu tygodnia. Wspólna waluta podczas piątkowej sesji była najtańsza od grudnia zeszłego roku. Swoją pozycję złoty powinien zawdzięczać raczej czynnikom ogólnoświatowym, niż lokalnym publikacjom makro. Wprawdzie indeks PMI dla przemysłu wzrósł więcej niż oczekiwano, ale za to inflacja CPI rozczarowała. Średni kurs EUR na koniec tygodnia wyniosła 4,23 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło:biznes.pl

Słabość dolara trwa

Kurs dolara osiągnął w ostatnich dniach najniższy poziom od października 2014 roku. Osłabienie amerykańskiej waluty wynika z jednej strony ze stanowiska prezes Fedu Janet Yellen, która przekonywała świat finansowy, że muszą być ostrożni w dokonywaniu zmian w polityce monetarnej. A z drugiej strony z obciążenia danymi makro, które nie do końca były takie jak by amerykańska waluta potrzebowała. Złoty skorzystał z tej sytuacji i na koniec tygodnia średni kurs dolara wyniósł 3,70 PLN.
USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Dobry koniec tygodnia na parze CHF/PLN

Z pewnością humor poprawił się dziś frankowiczom, ponieważ szwajcarska waluta po burzliwym tygodniu wydaje się, że w końcu obrała właściwy kierunek. Umocnienie złotego na parze z frankiem następowało dwukrotnie. Pierwsze podejście nastąpiło w środę, które zakończyło się niepowodzeniem. Kolejna próba, która zakończyła się osłabieniem szwajcarskiej waluty do poziomu 3,87 nastąpiła wczoraj, natomiast dziś była kontynuowana. Mimo niepewności związanej z ustawą kredytową i ciągłych dyskusji na jej temat kurs franka na koniec tygodnia osiągnął nowe minimum 3,86 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Funt najtańszy od 2014 roku

Brytyjska waluta prawdopodobnie zakończy tydzień na najniższym poziomie od grudnia 2014 roku. Kurs funta przez pierwsze trzy dni próbował się ustabilizować, niestety nawet całkiem obiecujący wynik PKB nie pomógł mu w utrzymaniu wartości powyżej 5,40. Widmo Brexitu cały czas ciąży funtowi i prawdopodobnie do czasu referendum, które ma się odbyć 23 czerwca będzie go osłabiać. Dzisiejszy średni kurs GBP wyniósł 5,30 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.04.2016 15:26
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000