KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

agencje ratingowe

Agencje ratingowe – dlaczego ich zdanie jest takie ważne

Za każdym razem, gdy kraj czeka na wystawienie oceny zdolności kredytowej - inwestorzy wstrzymują oddech. Dzieje się tak, mimo że wiarygodność agencji ratingowych została podważona już dwa razy: Read more

Edukacja finansowa dziecka

Edukacja finansowa dziecka. Od czego zacząć?

Rozpoczął się wrzesień. To doskonały czas aby zastanowić się nad edukacją swoich dzieci. Również tą finansową...   Kursy językowe, nauka pływania, korepetycje - rodzice skłonni są zainwestować duże pieniądze w Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 8-12.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Miniony tydzień charakteryzowały silne spadki na rynku ropy naftowej, które miały bardzo duży wpływ na kursy walut. Największe zmiany zostały zanotowane na głównej parze EUR/USD. Złoty najbardziej osłabił się wobec euro oraz franka.

Słaby tydzień dolara

Ciężki tydzień dla amerykańskiej waluty dobiega końca. Dolar nie miał lekko w ostatnich dniach. Euro codziennie zwiększało swoją przewagę wobec niego, sięgając w szczytowym punkcie poziomu bliskiego 1,14 USD. Głównym czynnikiem powodującym wzrost na EUR/USD była taniejąca ropa naftowa oraz wystąpienie prezes Fedu Janet Yellen przed kongresem Stanów Zjednoczonych. Przemówienie przewodniczącej Rezerwy Federalnej nie spowodowało jednak trwałego umocnienia USD. Nie powiedziała ona niestety nic, co zmieniłoby kierunek notowań głównej pary. Dopiero dziś kurs euro wyraźnie wyhamował, a jego średni kurs wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty pod presją globalnych czynników

Notowania pary EUR/PLN w minionym tygodniu były bardzo zmienne. Kurs euro wahał się w przedziale 4,39-4,46. Tak duża rozpiętość zmian była spowodowana negatywnym nastrojem na rynku walutowym. Złoty w ostatnim czasie bardziej reagował na to, co działo się na globalnym rynku niż na lokalnym. Doskonale ukazuje to dzisiejszy brak reakcji na odczyt dynamiki PKB, która wskazuje na duży wzrost gospodarczy naszego państwa. Średni kurs euro na zakończenie tygodnia wyniósł 4,40 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dobry tydzień na parze z dolarem

Najlepiej sytuacja złotego wygląda na parze z dolarem. Mimo lokalnych wzrostów, od połowy stycznia na tej parze utrzymuje się tendencja spadkowa. Polska waluta w minionym tygodniu umocniła się wobec dolara aż o 11 gorszy. Warto skorzystać już dziś z takiego kursu, ponieważ PLN w dalszym ciągu jest bardzo wrażliwy na wszelkie niepokojące doniesienia polityczne, czy gospodarcze. Średni kurs USD podczas ostatniej sesji w tym tygodniu wyniósł 3,90 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Koniec tygodnia powyżej 4,00

Kurs franka podczas ostatnich pięciu sesji wahał się w przedziale 3,96-4,05. Oprócz ogólnoświatowych czynników ryzyka na parę CHF/PLN wpływ miały zawiłości związane z projektem ustawy o pomocy dla „frankowiczów”. Wg opinii NBP wprowadzenie rozwiązania zaproponowanego przez Kancelarię Prezydenta może zbyt mocno obciążyć sektor bankowy oraz doprowadzić do osłabienia złotego. Średni kurs CHF podczas piątkowego handlu wyniósł 4,00 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

12.02.2016 15:12
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000