KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Złoty. NBP

Rada Polityki Pieniężnej – czym jest i jakie ma kompetencje?

Jej działania wywołują emocje wyłącznie u wąskiej grupy zainteresowanych specjalistów chociaż ma wpływ, pośrednio lub wprost, na życie wszystkich Polaków. Czym tak naprawdę jest mityczna Rada Polityki Pieniężnej?   Read more
euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more

Podwyżka stóp niewykluczona, ale co dalej… (komentarz walutowy 06.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Piątkowe słowa Janet Yellen sprawiły, że marcowa podwyżka stóp procentowych jest coraz bardziej prawdopodobna. Uwaga inwestorów skierowana będzie w nadchodzących dniach na dane napływające z USA, które odegrać mogą decydującą rolę podczas podejmowania decyzji w tej sprawie.

 

Po przemówieniach czas na dane

W piątek wieczorem inwestorzy zapoznali się ze stanowiskiem poszczególnych przedstawicieli Fed odnośnie zaplanowanego na 15. marca posiedzenia w sprawie stóp procentowych. Kluczowe znaczenie miała przede wszystkim postawa prezes Rezerwy Federalnej, Janet Yellen. Według szefowej banku zacieśnienie polityki pieniężnej jest możliwe, o ile nie zawiodą dane gospodarcze. Część z nich zostanie przedstawionych dziś po południu, jednak rynek przed wszystkim będzie wyczekiwał raportu o sytuacji na rynku pracy w USA, a także informacji o inflacji. Dziś średnia wartość kursu EUR/USD wyniosła 1,05.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Wybory w Europie coraz bliżej

W Europie coraz więcej uwagi zaczynają przykuwać wiadomości dotyczące wyborów prezydenckich we Francji, których pierwsza tura ma się odbyć 23 kwietnia. Z kolei w trakcie dzisiejszej sesji z Eurolandu napłynęły dane dotyczące oczekiwań inwestorów. Indeks Sentix dla Strefy Euro przy prognozach 18,5 wyniósł 20,7. Jutro natomiast zostanie przedstawiony finalny odczyt PKB za IV kwartał. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Nie było zaskoczenia

Piątkowy spadek notowań dolara zaowocował tym, że w kulminacyjnym momencie wartość tej waluty sięgnęła 4,04 PLN. Dziś ruch jest ten wycofywany. Zachowanie amerykańskiej waluty może zaskakiwać, ponieważ sygnały płynące ze strony Fed sugerują możliwą podwyżkę w marcu, a to w teorii powinno opowiedzieć się za mocniejszym dolarem. Rynek mógł się jednak spodziewać takiej postawy Janet Yellen, po wcześniejszej wypowiedzi Williama Dudleya. Zabrakło również informacji na temat ilości i tempa podwyżek w najbliższych miesiącach. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,07 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Interwencja słowna

Podobnie, co w parze z dolarem prezentuje się dzisiejsza relacja w złotego ze szwajcarską walutą, gdzie frank próbuje skorygować piątkowy spadek wartości. Oprócz ogólnoświatowych nastrojów, rynek zarejestrował również informacje napływające ze strony banku szwajcarskiego. Thomas Jordan z SNB zwrócił uwagę na “przewartościowanie waluty” i zakomunikował, że w razie konieczności bank gotowy jest interweniować. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 4,03.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Będą twarde warunki

Mimo, że dziś doszło do aprecjacji brytyjskiej waluty, to jej notowania wciąż nie zdołały przekroczyć wartości 5,00 PLN. Uwagę inwestorów mogły zwrócić słowa ministra finansów Philipa Hammonda, który zauważył, że przy obecnej sytuacji gospodarczej, rząd może sobie pozwolić na twardsze negocjacje z UE w sprawie Brexitu. Dziś średni kurs funta wyniósł 4,98 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.03.2017 15:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000