KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy rating Polski jest słusznie zagrożony?

Styczniowa decyzja agencji Standard & Poor’s wywołała falę krytyki ze strony naszego rządu, wzrost niepokoju obywateli o sytuację polityczno-gospodarczą państwa oraz osłabienie waluty narodowej. Czy podczas majowej publikacji raportu kolejnej Read more
Flaga UE

Polak w UE. Wszystko, co warto wiedzieć

Ze względu na położenie Polska nazywana jest sercem Europy. Mimo, to dopiero 1 maja 2004 roku serce stało się również częścią potężnego organizmu jakim jest Unia Europejska. 13 lat od Read more

Polityka pieniężna banków. Komentarz walutowy 06.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W Polsce niespodzianki nie było. RPP pozostawiła stopy procentowym na dotychczasowym poziomie. W czwartek rozmowy nad polityką pieniężną toczyć się będą w ECB. Dziś rynek czeka jeszcze na dane z USA.

 

ECB o programie QE

Na dzień przed tak ważnym wydarzeniem, jakim jest jutrzejsze posiedzenie ECB w sprawie stóp procentowych, inwestorzy wciąż opowiadają się po stronie euro. Nie można wykluczyć, że Mario Draghi po raz kolejny stłumi rynkowe oczekiwania dotyczące redukcji programu QE. Za słabością dolara stać mogą natomiast “gołębie” słowa członków Fed. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Sytuacja EUR/PLN

Euro skorygowało swoją pozycję względem złotego, jednak warto zauważyć, że mimo to polski złoty, w porównaniu do początku roku, pozostaje walutą relatywnie silną. W dzisiejszym kalendarzu zabrakło danych z całej strefy, jednak rynek zapoznał się z wynikami zamówień w niemieckim przemyśle. Inwestorzy pozostają skupieni jednak na jutrzejszym posiedzeniu banku centralnego. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,24.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Huragan osłabi dolara?

Inwestorzy czekają na dzisiejsze dane z USA, jednak ewentualna reakcja na ewentualny pozytywny odczyt może być ograniczona niepewnością, co do przyszłych odczytów, a także „gołębią” postawą reprezentantów Fed. Równocześnie do Stanów Zjednoczonych zbliża się kolejna siła w postaci huraganu Irma. Wciąż także wiele obaw na rynku wywołuje sytuacja w Korei Północnej. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,55 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Decyzja RPP

RPP poinformowała o decyzji w sprawie wysokości stóp procentowych. Zgodnie z tym, czego można się było spodziewać, pozostały one niezmienione. O godzinie 16:00 zostanie zaprezentowany komunikat z posiedzenia. Choć wśród decydentów pojawiają się “jastrzębie” głosy, to rynek nie spodziewa się zbyt szybkiego zacieśniania polityki w kraju. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,71 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt mocniejszy

Funt zdołał w trakcie wczorajszej sesji umocnić swoją pozycję i dziś ruch ten jest kontynuowany, co wynika przede wszystkim z sytuacji na szerokim rynku. Dziś bowiem nie zostały zaprezentowane żadne dane z Wielkiej Brytanii. Publikacje zaczną pojawiać się dopiero jutro. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,63 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.09.2017 14:55
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000