KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pracownicy

NBP ma obawy, co do przyszłości rynku pracy

W ostatnim czasie możemy mówić, że mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika. Ta optymistyczna - dla osób szukających zatrudnienia - teza ma poparcie danych. Mimo to raport opublikowany przez Read more
bezpieczeństwo, telefon, spartfon, aplikacje, Ekantor.pl

8 aplikacji na Androida, które zabezpieczą Twój smartfon

Większość osób używa przynajmniej podstawowego programu antywirusowego na swoim komputerze PC. Dużo mniej jest już posiadaczy podobnej aplikacji na smartfonach z Androidem. A przecież są one tak samo narażone na Read more

Poniedziałek bez większych zmian. Komentarz walutowy 09.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Poniedziałek, zwłaszcza pod względem makroekonomicznym, prezentuje się sennie. Do południa inwestorzy zdołali się zapoznać ze wszystkimi danymi zaplanowanymi na dziś. Rynek pozostaje pod wpływem piątkowych publikacji oraz utrzymujących się napięć geopolitycznych.

 

Oczekiwania względem Fed rosną

Zaprezentowane w piątek dane pochodzące z amerykańskiego rynku pracy, okazały się być mieszane. Jednak wzrost płac przeważył szalę w kierunku zwiększenia oczekiwań wobec działań Fed. Znaczny spadek w zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym wiązany jest natomiast z huraganami jakie przeszły nad USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Bez większych zmian

Po weekendzie spokój panuje w parze EUR/PLN, a kalendarz makroekonomiczny nie dostarczył argumentów, by spokój ten zaburzyć. W trakcie dzisiejszej sesji zaprezentowane zostały dane na temat niemieckiej produkcji przemysłowej (wynik powyżej prognoz) oraz indeks Sentix dla Strefy Euro. Nastroje wśród europejskich inwestorów są coraz lepsze. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Obawy i nadzieje

Z jednej strony dolar ma powody do wzrostu w związku z rosnącymi oczekiwaniami, co do trzeciej podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku. Z drugiej widmo kolejnych prób bombowych przeprowadzanych przez Koreę Północną może powodować odwrót od amerykańskiej waluty. Kurs USD/PLN odnotowuje nieznaczny spadek. Dziś średni kurs tej pary walutowej wyniósł 3,66 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W Polsce bez danych

W ślad za dolarem podąża frank szwajcarski , który odnotowuje ruch w kierunku południa wykresu. W dzisiejszym, ubogim kalendarzu makroekonomicznym, zabrakło również informacji z kraju. Dane z Polski pojawią się dopiero pod koniec tygodnia. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,74 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt w górę

Odreagowanie po słabszym tygodniu widoczne jest dziś na wykresie funta, co może mieć związek z uspokojeniem emocji wokół Theresy May. Pod względem makroekonomicznym tydzień dla tego kraju rozpocznie się jutro. Inwestorzy zapoznają się m.in. z wynikami produkcji przemysłowej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,82 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.10.2017 15:30
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000