KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   ... Czytaj całość
Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w ... Czytaj całość

Poniedziałek w cieniu Trumpa (komentarz walutowy 23.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Słowa Donalda Trumpa wypowiedziane w trakcie piątkowego zaprzysiężenia na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych nie spotkały się z entuzjazmem rynku. Republikanin podtrzymał dotychczasową retorykę i nie ujawnił zbyt wielu szczegółów dotyczących przyszłej polityki, a to osłabiło notowania dolara.

 

Dolar słabnie

Ta sama osoba, która zapoczątkowała w listopadzie wzrost wartości dolara, dziś powoduje że amerykańska waluta traci na wartości. W piątek odbyło się zaprzysiężenie Donalda Trumpa na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W trakcie przepełnionego emocjami wystąpienia Republikanin nie ujawnił, w jaki sposób zamierza realizować wcześniejsze obietnice, a dolar może nie być w stanie korzystać już tylko i wyłącznie z ogólnych informacji, mimo że fundamenty stoją po jego stronie. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Stabilizacja

Patrząc na kalendarz danych makroekonomicznych można powiedzieć, że tydzień na rynku rozpocznie się dopiero jutro, kiedy to z państw Europy oraz z USA zaczną napływać informacje na temat indeksów PMI. Czekając na nie kurs EUR/PLN pozostaje relatywnie stabilny. Wydawać się może, że złoty ze spokojem przyjął piątkową inaugurację Donalda Trumpa, jednak inwestorzy nie zapominają o mogących się przebudzić zagrożeniach. Dziś średnia wartość wspólnej waluty osiągnęła 4,37 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Rynek nie lubi niepewności

Spadek notowań dolara odzwierciedlił się również w jego relacji w parze z polskim pieniądzem, gdzie jeszcze w piątek wartość amerykańskiej waluty sięgała 4,10 PLN. Podtrzymanie przed Donalda Trumpa atmosfery niepewności na rynku nie sprzyja notowaniom dolara. W dodatku skromne kalendarium na ten tydzień oraz cisza wśród przedstawicieli Fed przed przyszłotygodniowym posiedzeniem w sprawie stóp procentowych może utrudnić tej walucie na odrobienie strat. Dziś średnia wartość dolara wynosiła 4,07 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Jeszcze spokojnie

Postawa Donalda Trumpa może podbijać awersję do ryzyka, co będzie oznaczać ucieczkę inwestorów w kierunku bezpiecznych aktywów. W związku z tym w trakcie dzisiejszej sesji w parze CHF/PLN można było zaobserwować zwiększoną aktywność franka szwajcarskiego. Nadchodzący tydzień nie będzie obfitował w ilość publikacji z Polski. Przedstawiona zostanie jednie stopa bezrobocia, protokół z posiedzenia RPP oraz wskaźnik wyprzedzający koniunktury, a dane te nie powinny wprowadzić dużych wahań. Rynek skupi się więc przede wszystkim na globalnych sygnałach. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 4,07.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt w górę

Poniedziałek przyniósł natomiast umocnienie funtowi, co może wynikać z ewentualnego porozumienia gospodarczego do jakiego mogłoby dojść pomiędzy USA, a Wielką Brytanią. Dla GBP znacząca będzie również decyzja Sądu Najwyższego w sprawie udziału parlamentu w procesie opuszczania struktur UE. W nadchodzących dniach inwestorzy skupią się także na odczycie PKB za IV kwartał oraz wystąpieniu szefa BoE Marka Carneya. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,07 PLN.

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.01.2017 15:34
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000