KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy agencja Fitch postąpi podobnie jak Moody’s? Rating może zostać obniżony?

Po chwili spokoju rynek finansowy ponownie obudzi się do spekulacji, na temat tego, jaki wydźwięk będzie miał lipcowy raport agencji Fitch. Czy ostatnie obniżenie prognozy PKB należy traktować, jako ostrzeżenie? Read more
Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację Read more

Poniedziałek w cieniu Trumpa (komentarz walutowy 23.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Słowa Donalda Trumpa wypowiedziane w trakcie piątkowego zaprzysiężenia na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych nie spotkały się z entuzjazmem rynku. Republikanin podtrzymał dotychczasową retorykę i nie ujawnił zbyt wielu szczegółów dotyczących przyszłej polityki, a to osłabiło notowania dolara.

 

Dolar słabnie

Ta sama osoba, która zapoczątkowała w listopadzie wzrost wartości dolara, dziś powoduje że amerykańska waluta traci na wartości. W piątek odbyło się zaprzysiężenie Donalda Trumpa na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W trakcie przepełnionego emocjami wystąpienia Republikanin nie ujawnił, w jaki sposób zamierza realizować wcześniejsze obietnice, a dolar może nie być w stanie korzystać już tylko i wyłącznie z ogólnych informacji, mimo że fundamenty stoją po jego stronie. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Stabilizacja

Patrząc na kalendarz danych makroekonomicznych można powiedzieć, że tydzień na rynku rozpocznie się dopiero jutro, kiedy to z państw Europy oraz z USA zaczną napływać informacje na temat indeksów PMI. Czekając na nie kurs EUR/PLN pozostaje relatywnie stabilny. Wydawać się może, że złoty ze spokojem przyjął piątkową inaugurację Donalda Trumpa, jednak inwestorzy nie zapominają o mogących się przebudzić zagrożeniach. Dziś średnia wartość wspólnej waluty osiągnęła 4,37 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Rynek nie lubi niepewności

Spadek notowań dolara odzwierciedlił się również w jego relacji w parze z polskim pieniądzem, gdzie jeszcze w piątek wartość amerykańskiej waluty sięgała 4,10 PLN. Podtrzymanie przed Donalda Trumpa atmosfery niepewności na rynku nie sprzyja notowaniom dolara. W dodatku skromne kalendarium na ten tydzień oraz cisza wśród przedstawicieli Fed przed przyszłotygodniowym posiedzeniem w sprawie stóp procentowych może utrudnić tej walucie na odrobienie strat. Dziś średnia wartość dolara wynosiła 4,07 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Jeszcze spokojnie

Postawa Donalda Trumpa może podbijać awersję do ryzyka, co będzie oznaczać ucieczkę inwestorów w kierunku bezpiecznych aktywów. W związku z tym w trakcie dzisiejszej sesji w parze CHF/PLN można było zaobserwować zwiększoną aktywność franka szwajcarskiego. Nadchodzący tydzień nie będzie obfitował w ilość publikacji z Polski. Przedstawiona zostanie jednie stopa bezrobocia, protokół z posiedzenia RPP oraz wskaźnik wyprzedzający koniunktury, a dane te nie powinny wprowadzić dużych wahań. Rynek skupi się więc przede wszystkim na globalnych sygnałach. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 4,07.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt w górę

Poniedziałek przyniósł natomiast umocnienie funtowi, co może wynikać z ewentualnego porozumienia gospodarczego do jakiego mogłoby dojść pomiędzy USA, a Wielką Brytanią. Dla GBP znacząca będzie również decyzja Sądu Najwyższego w sprawie udziału parlamentu w procesie opuszczania struktur UE. W nadchodzących dniach inwestorzy skupią się także na odczycie PKB za IV kwartał oraz wystąpieniu szefa BoE Marka Carneya. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,07 PLN.

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.01.2017 15:34
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000