KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę Read more
Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację Read more

Poniedziałek trudny dla złotego (komentarz walutowy 09.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy powstrzymały dalszy spadek wartości dolara. Choć wzrost zatrudnienia nieco rozczarował oczekiwania, to zwiększenie płacy godzinowej może rozbudzić apetyt na większą ilość podwyżek stóp procentowych w 2017 roku.

 

Payrolls zaskoczyły

W ostatni dzień minionego tygodnia rynek zapoznał się z danymi dotyczącymi zatrudnienia i wynagrodzenia w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym, przy prognozach 177 tysięcy, wyniosło 156 tysięcy. Pozytywnym zaskoczeniem okazała się natomiast płaca godzinowa, która odnotowała wzrost do wartości 0,4%. Odczyty wyhamowały zeszłotygodniowy spadek notowań dolara. Natomiast dzisiejsze dane z Niemiec i Strefy Euro opowiedziały się za euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,05 USD.
EUR/USD

euro, dolar, EUR, USD

Źródło: bankier.pl

Silne dane z Europy

Początek tygodnia przyniósł silne dane z Niemiec i Strefy Euro, które wywołały aprecjację wspólnej waluty względem złotego. Niemiecka produkcja przemysłowa w ujęciu rok do roku wzrosła do wartości 2,2%, a bilans handlu zagranicznego tego kraju wyniósł 21,7 mld. Z eurolandu napłynęły natomiast informacje o poprawie nastrojów wśród inwestorów. Indeks Sentix wzrósł z 12,5 pkt. do 18,2 pkt. Za optymistycznymi wiadomościami powędrowało euro, którego średni kurs osiągnął dziś 4,37 PLN.
EUR/PLN

euro, złoty, EUR, PLN

Źródło: bankier.pl

Czekając na sygnały Fed

Korektę odnotował dziś dolar w parze z polskim pieniądzem. Wzrost atrakcyjności amerykańskiej waluty związany jest z piątkowymi odczytami z rynku pracy, które pobudziły apetyt na odważniejsze sygnały ze strony Rezerwy Federalnej. Najbliższe dni wypełnione są wystąpieniami poszczególnych przedstawicieli Fed, jednak kluczowe znaczenie będą mieć słowa szefowej banku centralnego USA. Rynek pozna postawę Janet Yellen w nocy z czwartku na piątek. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 4,16 PLN.
USD/PLN

dolar, złoty, USD, PLN

Źródło: bankier.pl

Obawy przed piątkiem 13-tego

Analogicznie do wykresu pary USD/PLN prezentuje się dzisiejsza sytuacja polskiej waluty w parze z frankiem, który sięgnął wartości 4,09 PLN. Wzrostowi nie przeszkodziły ostatnie silne dane dotyczące inflacji w Polsce oraz indeksu PMI dla przemysłu. Inwestorzy zachowują dystans wobec złotego, w związku ze zbliżającą się oceną wiarygodności kredytowej kraju. W piątek 13 grudnia rating Polsce wystawią dwie agencje: Moody’s oraz Fitch. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 4,08 PLN.
CHF/PLN

frank szwajcarski, złoty, CHF, PLN

Źródło: bankier.pl

Brexit osłabia funta

Ostatnie sygnały napływające z Wysp nie sprzyjają brytyjskiej walucie. Postawa premier rządu Theresy May wznieca obawy o tzw. twardy Brexit. Uwidacznia się również brak wspólnego frontu w Zjednoczonym Królestwie. Premier Szkocji Nicola Sturgeon domaga się kolejnego referendum, w związku z brakiem większości wśród Szkotów odnośnie opuszczenia UE. Emocje może ostudzić wyrok Sądu Najwyższego. W styczniu ogłoszona zostanie decyzja w sprawie udziału parlamentu podczas wdrażania art. 50 Traktatu Lizbońskiego. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,05 PLN.
GBP/PLN

funt, złoty, GBP, PLN

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.01.2017 14:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000