KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie ... Czytaj całość

Waluta, rynki i oszczędzanie – 12 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.

... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 1.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środowa sesja to dzień publikacji indeksu PMI dla przemysłu. Te dane będą w centrum uwagi inwestorów i to właśnie one będą wyznaczały kierunki notowań kursów walut. Główna para walutowa rozpoczęła dzień od lekkiego spadku.

Dolar rozpoczął środową sesję od lekkiego umocnienia wobec euro, mimo że wczorajszy indeks zaufania konsumentów zaskoczył inwestorów negatywnie swoim dość sporym spadkiem. Dziś sytuacja ponownie może ulec zmianie, w związku z publikacją dużej liczby danych makro. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,11 USD.

W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy złoty nie reaguje na lokalne publikacje. Wczorajsza dynamika PKB oraz inflacja CPI nie zrobiła zbyt dużego wrażenia na inwestorach. Notowania pary EUR/PLN utrzymują się w okolicy 4,38, a za dolara musimy średnio zapłacić 3,94. Jedynie lekkie umocnienie po wtorkowym spadku można dziś zaobserwować na CHF/PLN gdzie aktualnie kurs porusza się na poziomie 3,96. Wczorajszy kiepski dzień funta dziś być może poprawią dane dotyczące indeksu PMI dla przemysłu. Prawdopodobnie zniżka została spowodowana kiepskimi sondażami, które wskazują ze większa liczba Brytyjczyków jest jednak za wyjściem z UE. Średni kurs funta wniósł dziś rano 5,70 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla przemysłu – Polska
 • Sprzedaż detaliczna – Szwajcaria
 • Indeks PMI dla przemysłu – Hiszpania
 • Indeks PMI dla przemysłu – Szwajcaria
 • Indeks PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla przemysłu – Wielka Brytania
 • Indeks PMI dla przemysłu – USA
 • Indeks ISM dla przemysłu – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

01.06.2016 09:14
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000