KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać ... Czytaj całość
Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na zmiany kursów walut?

Kursy walut ulegają ciągłym zmianom. W ciągu dnia te zmiany mogą być praktycznie niezauważalne, ale w skali tygodnia, miesiąca lub kwartału bywają znaczące. Warto jest wiedzieć, co wpływa na zmiany ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 10.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś rynki finansowe poznają decyzję EBC w sprawie stóp procentowych. Będzie miała ona bardzo duże znaczenie dla kursów walut przede wszystkim związanych z euro. Największe wahania prawdopodobnie będą widoczne na parach EUR/USD oraz EUR/PLN.

Dzisiejsza sesja będzie szczególnie istotna dla pary EUR/USD. Nocna publikacja chińskich danych o inflacji sprowadziła kurs nieznacznie w dół, choć nie do końca wiadomo, czy to właśnie ten czynnik miał wpływ na umocnienie dolara, czy po prostu ogólne napięcie panujące na rynku. Rynek przewiduje, że EBC obniży dziś stopę depozytową o 10 punktów bazowych. Takie są oczekiwania, a co postanowią decydenci przekonamy się już przed godziną 14. Średni kurs euro dziś o poranku wyniósł 1,09 USD.

Na lokalnym rynku dziś rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.  Większość uczestników rynku zakłada, że nie zmieni ona dotychczasowej wysokości stóp procentowych. Złoty czwartkową sesję rozpoczął od umocnienia wobec euro. Kurs EUR/PLN poruszał się na pograniczu poziomów 4,30-4,31. Nieznaczną zwyżkę zaliczył kurs dolara oraz franka. Funt po wczorajszych wahaniach dziś o poranku poruszał się bardzo stabilnie, a jego średni kurs wyniósł 5,57 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Sprzedaż detaliczna – Hiszpania
 • Posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego – Strefa Euro
 • Konferencja prasowa po posiedzeniu EBC – Strefa Euro
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

10.03.2016 09:08
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000