KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatności w sieci

Dyrektywa PSD2 zmniejszy bezpieczeństwo transakcji w sieci?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca formy płatności pozwoli wprowadzić na rynek nowych usługodawców. Zwiększy to jego konkurencyjność, a co za tym idzie również atrakcyjność, ale czy nie odbędzie się to kosztem ... Czytaj całość
Norwegia

Polacy​​ wybierają​​ fiordy. ​​Norwegia​​ – ​​czy​​ to ​​się ​​opłaca?

Szok i niedowierzanie - to może odczuć wielu z nas sprawdzając zarobki w Norwegii. Kierowca autobusu otrzymujący ponad 10 tys. zł netto miesięcznie? Dla wielu taka informacja jest wystarczająca żeby ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 10.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś rynki finansowe poznają decyzję EBC w sprawie stóp procentowych. Będzie miała ona bardzo duże znaczenie dla kursów walut przede wszystkim związanych z euro. Największe wahania prawdopodobnie będą widoczne na parach EUR/USD oraz EUR/PLN.

Dzisiejsza sesja będzie szczególnie istotna dla pary EUR/USD. Nocna publikacja chińskich danych o inflacji sprowadziła kurs nieznacznie w dół, choć nie do końca wiadomo, czy to właśnie ten czynnik miał wpływ na umocnienie dolara, czy po prostu ogólne napięcie panujące na rynku. Rynek przewiduje, że EBC obniży dziś stopę depozytową o 10 punktów bazowych. Takie są oczekiwania, a co postanowią decydenci przekonamy się już przed godziną 14. Średni kurs euro dziś o poranku wyniósł 1,09 USD.

Na lokalnym rynku dziś rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.  Większość uczestników rynku zakłada, że nie zmieni ona dotychczasowej wysokości stóp procentowych. Złoty czwartkową sesję rozpoczął od umocnienia wobec euro. Kurs EUR/PLN poruszał się na pograniczu poziomów 4,30-4,31. Nieznaczną zwyżkę zaliczył kurs dolara oraz franka. Funt po wczorajszych wahaniach dziś o poranku poruszał się bardzo stabilnie, a jego średni kurs wyniósł 5,57 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Sprzedaż detaliczna – Hiszpania
 • Posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego – Strefa Euro
 • Konferencja prasowa po posiedzeniu EBC – Strefa Euro
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

10.03.2016 09:08
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000