KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

prezent dla niej

Prezenty DLA ​​NIEJ ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na​​ prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Teoretycznie z wyborem prezentu dla płci pięknej nie powinno być problemu - bo podobno panie zawsze czegoś potrzebują. W praktyce jeśli założymy, że obdarowywana przez nas kobieta nie pożąda kolejnego ... Czytaj całość

W świat z Ekantor.pl #4: Drogie życie w Kostaryce i Panamie

Kostaryka i Panama to kraje, które mogą okazać się sporym obciążeniem dla portfela każdego turysty. Jest jednak sposób by zwiedzić je i nie stracić wszystkich pieniędzy. Jaki? Dowiecie się tego ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 10.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zwiększenie prawdopodobieństwa Brexitu sieje zamieszanie na rynku walutowym. Dolar przejmuje prowadzenie nad euro, a złoty po kilkudniowych wzrostach zaczyna słabnąc. Już za dwa tygodnie będzie wiadomo, jaką decyzję podejmą Brytyjczycy.

Euro po dotarciu do poziomu 1,14 straciło swoją moc wzrostową. Brak czynników mogących podtrzymać tę parę przy takiej wartości spowodował, że dolar przejął ponownie prowadzenie. Można domniemać, że powodem umocnienia USD było zwiększenie się prawdopodobieństwa Brexitu, w związku z coraz nowszymi sondażami. Dzisiejsze kalendarium nie zawiera żadnych pozycji makro, które mogłyby spowodować większe zmiany na tej parze. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

Piątkową sesję złoty rozpoczął od osłabienia wobec euro. Kurs z poziomu 4,32 podskoczył do 4,34 podczas wystąpienia publicznego szefa Bundesbanku Jensa Weidmanna. Dolar oraz funt utrzymują się w trendzie wzrostowym. Notowania pary USD/PLN zbliżają się do poziomu 3,84, natomiast para GBP/PLN przebiła wartość 5,54. Zdecydowanie najciekawiej o poranku prezentował się kurs franka, który z poziomu 3,96 szybko zbliżył się do 3,99. Jeszcze do końca nie jest wiadome, co spowodowało tak silne umocnienie.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Niemcy
 • Wystąpienie publiczne szefa Bundesbanku (Jens Weidmann) – Niemcy
 • Produkcja przemysłowa – Słowacja
 • Indeks Uniwersytetu Michigan – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

10.06.2016 09:54
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000