KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe, wymiana walut online

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z ... Czytaj całość
Donald Trump, Hillary Clinton

Dolar w obliczu wyborów prezydenckich. Można spodziewać się wahań kursów

Jeżeli wśród analityków i inwestorów znajdowały się osoby uważające, że wpływ wyborów prezydenckich na rynek finansowy będzie nieznaczny, to wydarzenia z ubiegłego tygodnia najprawdopodobniej przyczyniły się do zrewidowania ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 10.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zwiększenie prawdopodobieństwa Brexitu sieje zamieszanie na rynku walutowym. Dolar przejmuje prowadzenie nad euro, a złoty po kilkudniowych wzrostach zaczyna słabnąc. Już za dwa tygodnie będzie wiadomo, jaką decyzję podejmą Brytyjczycy.

Euro po dotarciu do poziomu 1,14 straciło swoją moc wzrostową. Brak czynników mogących podtrzymać tę parę przy takiej wartości spowodował, że dolar przejął ponownie prowadzenie. Można domniemać, że powodem umocnienia USD było zwiększenie się prawdopodobieństwa Brexitu, w związku z coraz nowszymi sondażami. Dzisiejsze kalendarium nie zawiera żadnych pozycji makro, które mogłyby spowodować większe zmiany na tej parze. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

Piątkową sesję złoty rozpoczął od osłabienia wobec euro. Kurs z poziomu 4,32 podskoczył do 4,34 podczas wystąpienia publicznego szefa Bundesbanku Jensa Weidmanna. Dolar oraz funt utrzymują się w trendzie wzrostowym. Notowania pary USD/PLN zbliżają się do poziomu 3,84, natomiast para GBP/PLN przebiła wartość 5,54. Zdecydowanie najciekawiej o poranku prezentował się kurs franka, który z poziomu 3,96 szybko zbliżył się do 3,99. Jeszcze do końca nie jest wiadome, co spowodowało tak silne umocnienie.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Niemcy
 • Wystąpienie publiczne szefa Bundesbanku (Jens Weidmann) – Niemcy
 • Produkcja przemysłowa – Słowacja
 • Indeks Uniwersytetu Michigan – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

10.06.2016 09:54
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000