KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Szybki dostęp do kursu walut. Poznaj dodatek Ekantor.pl

Wiemy, jak ważny dla naszych Klientów jest szybki i bezproblemowy dostęp do aktualnego kursu walut, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalny dodatek Ekantor.pl do trzech popularnych przeglądarek internetowych: Mozilla ... Czytaj całość

Historia dolara amerykańskiego

Każda waluta ma swoją niepowtarzalną historię. Jedną z najciekawszych ma dolar amerykański, który tak naprawdę pojawił się na rynku walutowym stosunkowo niedawno. Historia dolara amerykańskiego Historia dolara amerykańskiego rozpoczyna ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 11.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Szefowa Fedu Janet Yellen nie zaskoczyła inwestorów niczym nowym. Jej wypowiedzi były jak zwykle bardzo ostrożne. Nie zaprzeczyła ani nie potwierdziła kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA.

Czwartkowa sesja rozpoczęła się od spadku wyceny ropy typu WTI do najniższego poziomu od 13 lat. Wywołało to wzrost na parze EUR/USD do poziomu 1,13. Wczorajsze wystąpienie Janet Yellen przyczyniło się jedynie do chwilowego zejścia dolara do poziomu 1,11, ponieważ sesja i tak została zamknięta w okolicy wartości 1,12. Rynek finansowy z jednej strony spodziewał się takiego tonu wypowiedzi prezes Fedu, z drugiej natomiast miał nadzieję na więcej konkretów. Średni kurs euro wyniósł 1,13 USD.

Złoty cały wczorajszy zysk, który wypracowywał przez cały dzień dziś rano w przeciągu godziny stracił. Ponownie na parze EUR/PLN znajdujemy się powyżej 4,43. Podobnie sytuacja wygląda na CHF/PLN. Frank dziś rano wybił się ponad 4,05. Kurs dolara po środowym spadku do 3,89 dziś powrócił w okolice poziomu 3,91. Dopóki sytuacja na rynku ogólnoświatowym nie ustabilizuje się, to szanse na trwałe umocnienie naszej waluty są bardzo niewielkie.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – USA
 • Wystąpienie prezes Fedu Janet Yellen przed komisją Bankową Senatu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

11.02.2016 10:23
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000