KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Norwegia

Polacy​​ wybierają​​ fiordy. ​​Norwegia​​ – ​​czy​​ to ​​się ​​opłaca?

Szok i niedowierzanie - to może odczuć wielu z nas sprawdzając zarobki w Norwegii. Kierowca autobusu otrzymujący ponad 10 tys. zł netto miesięcznie? Dla wielu taka informacja jest wystarczająca żeby ... Czytaj całość

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 12.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Piątek – ostatni i być może najważniejszy dzień tygodnia na rynku walutowym, ponieważ poznamy sporo ważnych wskaźników makro. Zaczniemy od danych o PKB dla Polski oraz Strefy Euro. W USA natomiast zostanie podany wynik sprzedaży detalicznej.

Piątkowy poranek na parze EUR/USD póki co, nie przyniósł większych zmian. Kurs poruszał się w rejonie poziomu 1,13. Dziś oprócz notowań ropy naftowej inwestorzy będą obserwować jeszcze publikację danych makro. Największe znaczenie dla tej pary może mieć wartość PKB dla Strefy Euro oraz popołudniowy wynik sprzedaży detalicznej w USA.

Złoty ostatni dzień tygodnia zaczął od lekkiego osłabienia wobec wszystkich głównych walut. Słabość złotego wynika z utrzymującego się negatywnego nastroju na rynku. Dziś może się to zmienić. Prognozy wstępnej dynamiki PKB dla Polski są dobre i jeśli się sprawdzą mogą umocnić PLN. Podczas porannego handlu za dolara średnio trzeba było zapłacić 3,90 PLN, za euro 4,41 PLN, za franka 4,01 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Dynamika PKB – Polska
 • Dynamika PKB – Strefa Euro
 • Produkcja przemysłowa – Strefa Euro
 • Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (Inflacja CPI) – Polska
 • Wynik sprzedaży detalicznej – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

12.02.2016 09:12
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000