KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatność online

Przyszłość płatności online

Internet jest integralną częścią naszego życia. Co czwarty polski internauta przyznaje, że ma połączenie z siecią przez całą dobę. Tam spędzamy czas wolny, pracujemy i robimy zakupy. Tam również przenosi Read more
waluty, kurs walut, strefa euro, podróż, wyjazd, Ekantor.pl

Euro czy waluta lokalna – co zabrać jadąc poza strefę euro? [krótki przewodnik]

Jaką walutę zabrać jadąc za granicę? To pewnie jedno z pierwszych pytań, jakie zadajemy sobie planując podróż. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. A podejmując złą decyzję narażamy się na to, Read more

Poranny komentarz walutowy 12.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

To, co złoty wczoraj odrobił, dziś rano stracił. Natomiast zdecydowanie lepiej ma się funt, który umacnia się już kolejny dzień. Spory wzrost został również zanotowany na głównej parze walutowej.

Początek tygodnia nie przyniósł zbyt wielkich zmian na głównej parze walutowej. EUR/USD porusza się w przedziale, z którego ciężko wywnioskować, czy w najbliższym czasie nastąpi obranie nowego kierunku notowań. Poniedziałkowe kalendarium w porównaniu z dzisiejszym, było bardzo ubogie. Dziś inwestorzy skoncentrują się na wypowiedział przedstawicieli Fedu oraz tygodniowym raporcie dotyczącym zmian w zapasach paliwa. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,14 USD.

Poprawa nastrojów na rynku globalnym sprzyjała naszej walucie niestety tylko podczas wczorajszej sesji. Dziś złoty lekko traci wobec euro, którego kurs zmierza w kierunku 4,28. Frank szwajcarski również zwyżkuje w stronę wartości 3,93. Po publikacji danych o niemieckiej inflacji kursy zaczęły się wahać, mimo że jej wartość była zgodna z prognozami. Funt podejmuje kolejną próbę umocnienia się. Być może uda mu się przebić ostatnie maksimum o ile dane o inflacji, które dziś poznamy nie będą gorsze od oczekiwań. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,33 PLN, natomiast za dolara trzeba było średnio zapłacić 3,74 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Wielka Brytania
 • Inflacja producencka – Wielka Brytania
 • Wskaźnik inflacji bazowej – Polska
 • Wystąpienie szefa Fed z Filadelfii (Patrick Harker) – USA
 • Wystąpienie szefa Fed z San Francisco (John Williams) – USA
 • Wystąpienie szefa Fed z Richmond (Jeffrey Lacker) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

12.04.2016 10:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000