KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy ... Czytaj całość
Media zagraniczne

Jak o nas piszą, tak nas widzą – Polska w oczach zagranicznych mediów

Zachodni dziennikarze mają duży problem w pisaniu korespondencji z Polski - jesteśmy bardzo drażliwi na punkcie tematów politycznych, kultywujemy skomplikowaną historię a jednocześnie wykazujemy niezwykłe lenistwo w kwestiach samorządności. Nic ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 13.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dobre otwarcie sesji dla złotego. Poranek przyniósł umocnienie PLN wobec wszystkich głównych walut. Dziś w kalendarium makroekonomicznym znajduje się kilka pozycji, na które warto zwrócić uwagę.

Dzisiejszy początek handlu na rynku walutowym był bardzo zmienny. Spore wahania zostały zanotowane na głównej parze walutowej. Prawdopodobnie za sprawą nocnej publikacji bilansu handlu zagranicznego z Chin, który po fali gorszych danych okazał się umiarkowanie dobry. Dolar z poziomu 1,0860 osunął się w okolice 1,0820.

Amerykańska waluta również zanotowała umocnienie wobec złotego, ale tylko na początku środowej sesji. Nasza waluta powoli zaczęła zyskiwać i z poziomu 4,02 kurs zszedł do 4,00. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki kierunek notowań może zostać utrzymany trochę dłużej.

Sytuacja polskiej waluty zaczęła się również poprawiać na EUR/PLN oraz CHF/PLN. Około godziny 8 kursy tych parach zaczęły powoli schodzić w dół. Euro zostało wycenione na 4,33 PLN natomiast frank na 3,98 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja danych o produkcji przemysłowej – Strefa Euro
 • Wystąpienie publiczne Sabine Lautenschläger (członek zarządu ECB) – Strefa Euro
 • Wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej z Bostonu (Eric Rosengren) – USA
 • Publikacja Bilansu płatniczego – Polska
 • Publikacja tygodniowych danych o zmianach w zapasach ropy naftowej – USA
 • Wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej z Chicago (Charles Evans) – USA

 


cele informacyjne komentarz walutowy

13.01.2016 09:57
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000