KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podwyżki w banku

Koniec darmowej bankowości. Sprawdź, czy Twój bank planuje podwyżkę

2017 rok nie rozpoczął się optymistycznie dla klientów bankowych. Już pięć banków poinformowało o zmianach w opłatach i niewykluczone, że jest to dopiero początek.   mBank - prowizja za wypłatę w ... Czytaj całość
Promocje bankowe

Kto da więcej? Nawet 400 zł od banku za otwarcie konta

Zmiany w tabelach opłat i prowizji dokonywane w ostatnim czasie przez banki spowodowały, że Polacy coraz częściej rozważają migrację do konkurencji. Daje to pole do tego, by móc zawalczyć o ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 13.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Inwestorzy środową sesję rozpoczęli w dobrych nastrojach dzięki informacji o wzroście eksportu w Chinach. Złoty umocnił się dziś rano wobec euro i franka szwajcarskiego, natomiast kurs funta stabilizuje się po wczorajszej zwyżce.

Opublikowane wczoraj dane makro oraz wystąpienia publiczne przedstawicieli Fedu spowodowały umocnienie dolara, który dziś rano utrzymał dobrą passę. Również nocny bilans handlu zagranicznego z Chin poprawił nieznacznie sentyment na rynku. Po dłuższej przerwie eksport w tym kraju zaczął wzrastać. Podczas dzisiejszej sesji dla inwestorów najważniejsze będą dwa wyniki. Jeden dotyczący sprzedaży detalicznej w USA, a drugi inflacji producenckiej za marzec. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

W środę rano najtaniej spośród koszyka walut związanego z naszą walutą możemy kupić dolara, którego średni kurs wyniósł 3,76. Najdroższy niezmiennie pozostaje funt, który po wczorajszym silnym umocnieniu dziś stabilizuje się przed dalszą drogą. Frank szwajcarski nieznacznie osłabił się po wczorajszej zwyżce do 3,93. Ciekawie również wyglądają notowania złotego względem euro, który dziś ponownie jak w poniedziałek rozpoczął sesję od umocnienia do poziomu 4,27.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Hiszpania
 • Produkcja przemysłowa – Strefa Euro
 • Bilans płatniczy – Polska
 • Wynik sprzedaży detalicznej – USA
 • Inflacja producencka – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA
 • Wystąpienie publiczne wiceszefa ECB (Vítor Constâncio) – Strefa Euro.

cele informacyjne komentarz walutowy

13.04.2016 09:47
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000