KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że ... Czytaj całość
Problemy banków

Banki podniosły opłaty. Teraz zwrócą pieniądze?

Wraz z początkiem roku szereg banków zaczął informować o zmianach w dotychczasowych tabelach opłat i prowizji. Sposób komunikacji mógł jednak budzić wątpliwości klientów. Jak się okazuje wątpliwości w tej kwestii ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 13.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

To będzie tydzień posiedzeń banków centralnych. W środę spotkają się członkowie Fedu, a w czwartek decyzję w sprawie stóp procentowych podejmą Bank Anglii oraz Szwajcarski Bank Narodowy. Oprócz tych wydarzeń inwestorzy zwrócą jeszcze uwagę na dużą liczbę publikacji danych makroekonomicznych.

Dla głównej pracy walutowej najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie środowe posiedzenie amerykańskiego banku centralnego. Uczestnicy rynku po ostatnich danych z rynku pracy nie spodziewają się, aby Fed dokonał podwyżki stóp procentowych w tym miesiącu. Terminem, który aktualnie najbardziej jest brany pod uwagę jest wrzesień. Wiele w tej kwestii zależy również od finału referendum w Wielkiej Brytanii, które stanowi aktualnie największy czynnik ryzyka dla rynków finansowych. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,12 USD.

Złoty rozpoczął nowy tydzień od niewielkiego umocnienia wobec euro, dolara i funta brytyjskiego. Również para CHF/PLN po silnym wzroście na koniec tygodnia do poziomu 4,02 poranek rozpoczęła od zejścia do 4,01. Za funta brytyjskiego średni dziś rano musieliśmy zapłacić 5,50, natomiast za dolara 3,87. Kurs euro po intensywnym piątkowym wzroście osunął się do 4,36. Dziś na notowania naszej waluty być może będzie miała wpływ publikacja inflacji CPI za maj. Będzie to finalny odczyt, dlatego inwestorzy mogą na niego nie zareagować. Oprócz środowego posiedzenia Fedu, swoje obrady w sprawie stóp procentowych w tym tygodniu będzie jeszcze miał Bank Anglii oraz Szwajcarski Bank Narodowy.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Słowacja
 • Bilans płatniczy – Polska
 • Inflacja CPI – Polska.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

13.06.2016 09:55
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000