KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kawa, cena kawy, espresso, podróże, Ekantor.pl

Filiżanka kawy – codzienność czy luksus? Czyli o cenie „małej czarnej” na świecie

W miłości do kawy jest ta zaleta, że niezależnie od miejsca na świecie jeżeli poprosisz o espresso to dostaniesz mały, smolisty napój po którym znów chce się żyć. Oczywiście, w Read more
Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację Read more

Poranny komentarz walutowy 14.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartkowa sesja rozpoczęła się od ponownej próby umocnienia złotego. Euro odrobiło poniesione wczoraj  straty, ale wszystko wskazuje na to, że nie na długo. Nasza waluta zdecydowany opór stawia również frankowi. Dziś poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie wysokości stóp procentowych.

Wczorajsza sesja zakończyła się dla dolara dość niefortunnie. Od początku tygodnia amerykańska waluta systematycznie umacniała się wobec euro, aż do środowego popołudnia. Para EUR/USD z poziomu 1,0808 podskoczyła w okolice 1,09. Zmiana kierunku notowań nastąpiła m.in. za sprawą mocnego tąpnięcia w wycenie ropy naftowej, której wartość spadła poniżej 30 dolarów za baryłkę. Dziś inwestorzy będą próbować walczyć z pesymizmem na rynku.

Na parze EUR/PLN został zahamowany spadek. Wydaje się jednak, że złoty nie powiedział ostatniego słowa. Wczorajsze zamknięcie sesji w okolicy 4,35 dziś zostało już zrewidowane i przesuwamy się powoli w kierunku 4,33. Mocniejsze ruchy od rana były natomiast widoczne na USD/PLN. Dolar umocnił się wobec złotego i obecnie porusza się na pograniczu 3,99 – 4,00. Najlepiej polska waluta ma się w stosunku do franka. Na pewno cieszą się z tego powodu „frankowicze”, którzy już długo czekali na kurs CHF/PLN poniżej 3,97.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Polska
 • Szacunki rocznej dynamiki PKB – Niemcy
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Wielka Brytania
 • Publikacja protokołu z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego – Strefa Euro
 • Publikacja danych dotyczących liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

14.01.2016 09:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000