KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kursy walut, analiza finansowa, komentarze walutowe

Czym jest średni kurs NBP?

Osoby często wyjeżdżające za zagranicę lub utrzymujące aktywne kontakty handlowe z przedsiębiorstwami spoza rynku krajowego potrzebują regularnej informacji o kursie walutowym. Jednym z jej najlepszych źródeł są publikowane przez banki Read more
Szwecja, flaga Szwecji, korona szwedzka, SEK, Ekantor.pl

Korona szwedzka – ile kosztuje SEK?

Szwecja powinna mieć euro. Ale nie chce. Korona, jako waluta, odpowiada nie tylko większości obywateli ale również krajowym instytucjom finansowym, mającym większą kontrolę nad gospodarką. Ceną jest jednak zwiększona niestabilność Read more

Poranny komentarz walutowy 14.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Kolejny tydzień na rynku walutowym z bankami centralnymi w tle. W najbliższych dniach dowiemy się, jakie decyzje podejmie Fed, SNB oraz BoE w sprawie stóp procentowych w USA, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Główna para walutowa zeszły tydzień zakończyła na poziomie dość wysokim, bo blisko 1,12. Decyzja EBC spowodowała umocnienie euro, jednak dolar nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Oprócz wielu publikacji makroekonomicznych, które mogą mieć bardzo duży wpływ na kurs EUR/USD w centrum uwagi inwestorów będzie środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. Wg opinii wielu analityków nie dojdzie jeszcze do podwyżki stóp procentowych, mimo całkiem dobrych sygnałów ze strony amerykańskiej gospodarki. Reakcja dolara na komunikat po posiedzeniu, będzie zależna od tonu wystąpienia prezes Fed J. Yellen. Dziś rano średni kurs euro wyniósł 1,11 USD.

Na lokalnym rynku również będzie działo się dosyć sporo. Jutro zostanie opublikowany poziom inflacji CPI za luty, a w środę poznamy m.in. poziom przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia. Kolejnego dnia otrzymamy dane o poziomie inflacji konsumenckiej ze Strefy Euro oraz dane z Polski o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej, których dopełnieniem będzie wynik sprzedaży detalicznej za luty. Na pary CHF/PLN oraz GBP/PLN wpływ będą mieć czwartkowe decyzje szwajcarskiego i brytyjskiego banku centralnego ws. stóp procentowych.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Słowacja
 • Produkcja przemysłowa – Strefa Euro.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

14.03.2016 08:52
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000