KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

prezent dla niej

Prezenty DLA ​​NIEJ ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na​​ prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Teoretycznie z wyborem prezentu dla płci pięknej nie powinno być problemu - bo podobno panie zawsze czegoś potrzebują. W praktyce jeśli założymy, że obdarowywana przez nas kobieta nie pożąda kolejnego ... Czytaj całość
Powrót z Wielekiej Brytanii

Czas na powrót z Wielkiej Brytanii? Samochodem, busem, czy samolotem – co najlepiej wybrać?

Mieszkasz na Wyspach od kilku lat i wyraźnie widzisz, że nie jest już tak jak dawniej. Brexit zmienił nie tylko politykę, ale i nastawienie ludzi. Nie czujesz się już tu ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 14.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Kolejny tydzień na rynku walutowym z bankami centralnymi w tle. W najbliższych dniach dowiemy się, jakie decyzje podejmie Fed, SNB oraz BoE w sprawie stóp procentowych w USA, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Główna para walutowa zeszły tydzień zakończyła na poziomie dość wysokim, bo blisko 1,12. Decyzja EBC spowodowała umocnienie euro, jednak dolar nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Oprócz wielu publikacji makroekonomicznych, które mogą mieć bardzo duży wpływ na kurs EUR/USD w centrum uwagi inwestorów będzie środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. Wg opinii wielu analityków nie dojdzie jeszcze do podwyżki stóp procentowych, mimo całkiem dobrych sygnałów ze strony amerykańskiej gospodarki. Reakcja dolara na komunikat po posiedzeniu, będzie zależna od tonu wystąpienia prezes Fed J. Yellen. Dziś rano średni kurs euro wyniósł 1,11 USD.

Na lokalnym rynku również będzie działo się dosyć sporo. Jutro zostanie opublikowany poziom inflacji CPI za luty, a w środę poznamy m.in. poziom przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia. Kolejnego dnia otrzymamy dane o poziomie inflacji konsumenckiej ze Strefy Euro oraz dane z Polski o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej, których dopełnieniem będzie wynik sprzedaży detalicznej za luty. Na pary CHF/PLN oraz GBP/PLN wpływ będą mieć czwartkowe decyzje szwajcarskiego i brytyjskiego banku centralnego ws. stóp procentowych.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Słowacja
 • Produkcja przemysłowa – Strefa Euro.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

14.03.2016 08:52
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000