KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

aplikacje do nauki języków obcych -blog finansowy- ekantor.pl

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego na Android

Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą Read more
kawa, cena kawy, espresso, podróże, Ekantor.pl

Filiżanka kawy – codzienność czy luksus? Czyli o cenie „małej czarnej” na świecie

W miłości do kawy jest ta zaleta, że niezależnie od miejsca na świecie jeżeli poprosisz o espresso to dostaniesz mały, smolisty napój po którym znów chce się żyć. Oczywiście, w Read more

Poranny komentarz walutowy 14.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś uczestników rynków finansowych czekają dwie, a nawet trzy ważne publikacje, które mogą mieć spory wpływ na kursy walut. Wartość inflacji konsumenckiej w Strefie Euro jest istotna dla EBC, wynik inflacji konsumenckiej w USA dla Fedu, a na decyzję w sprawie stóp procentowych czeka Wielka Brytania. Czwartek zapowiada się ciekawie…

Początek czwartkowej sesji EUR/USD rozpoczęło od spadku, który trwa nieprzerwanie od wczoraj. Mimo że środowe dane ze Stanów Zjednoczonych mocno rozczarowały inwestorów, to dolar utrzymał przewagę nad euro. To, czy dolar utrzyma dobrą passę, zależy od dzisiejszych danych o inflacji. Inwestorzy również bacznie przysłuchują się każdym doniesieniom na temat niedzielnego spotkania głównych producentów ropy naftowej. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,12 USD.

Złoty słabnie o poranku. Kurs funta przebił poziom 5,40, a frank szwajcarski podskoczył do 3,95. Nasza waluta traci również sporo wobec euro i dolara. Wspólna waluta przekroczyła opór na poziomie 4,30. Jeśli dzisiejsza wartość inflacji HICP będzie zgodna z prognozami, ten poziom może utrzymać się dłużej. Dolar natomiast czeka na dane o inflacji CPI oraz na informacje o ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jego średni kurs dziś rano wyniósł 3,82 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Włochy
 • Inflacja konsumencka – Strefa Euro
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Wielka Brytania
 • Inflacja konsumencka – USA
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa Fed z Atlanty (Dennis Lockhart) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

14.04.2016 09:51
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000