KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej ... Czytaj całość

Czy rola dolara się zmieni?

Czy dolary nadal będą walutą rezerwową? Na to pytanie finansiści z wielu krajów próbują odpowiedzieć od kilku lat. Wobec eskalacji konfliktu zbrojnego na Ukrainie zostały przyspieszone działania, które mają na ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 14.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś uczestników rynków finansowych czekają dwie, a nawet trzy ważne publikacje, które mogą mieć spory wpływ na kursy walut. Wartość inflacji konsumenckiej w Strefie Euro jest istotna dla EBC, wynik inflacji konsumenckiej w USA dla Fedu, a na decyzję w sprawie stóp procentowych czeka Wielka Brytania. Czwartek zapowiada się ciekawie…

Początek czwartkowej sesji EUR/USD rozpoczęło od spadku, który trwa nieprzerwanie od wczoraj. Mimo że środowe dane ze Stanów Zjednoczonych mocno rozczarowały inwestorów, to dolar utrzymał przewagę nad euro. To, czy dolar utrzyma dobrą passę, zależy od dzisiejszych danych o inflacji. Inwestorzy również bacznie przysłuchują się każdym doniesieniom na temat niedzielnego spotkania głównych producentów ropy naftowej. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,12 USD.

Złoty słabnie o poranku. Kurs funta przebił poziom 5,40, a frank szwajcarski podskoczył do 3,95. Nasza waluta traci również sporo wobec euro i dolara. Wspólna waluta przekroczyła opór na poziomie 4,30. Jeśli dzisiejsza wartość inflacji HICP będzie zgodna z prognozami, ten poziom może utrzymać się dłużej. Dolar natomiast czeka na dane o inflacji CPI oraz na informacje o ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jego średni kurs dziś rano wyniósł 3,82 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Włochy
 • Inflacja konsumencka – Strefa Euro
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Wielka Brytania
 • Inflacja konsumencka – USA
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa Fed z Atlanty (Dennis Lockhart) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

14.04.2016 09:51
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000