KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczedzanie

Jak zaoszczędzić ponad 600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. ... Czytaj całość
dolar, USD,

Ile kosztuje dolar?

Baksy, zielone, dolce - określeń na dolary jest wiele, ale odpowiedź na pytanie po ile dolar? - zwykle jedna. W okolicach 4 złotych. Takie myślenie o dolarze utrzymuje się w ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 15.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podczas dzisiejszej sesji zostaną opublikowane ważne dane makro, które mogą mieć spore znaczenie dla par związanych ze złotym. Na główną parę walutową natomiast oprócz spekulacji na temat decyzji Fedu będą jeszcze miały wpływ publikacje dotyczące sytuacji tamtejszej gospodarki.

Na parze EUR/USD oprócz porannych wahań prawdopodobnie większej aktywności nie zauważymy. Inwestorzy na dzień przed decyzją Fedu prawdopodobnie nie będą podejmować większej aktywności. Jedynym bodźcem, który może wywołać większe zamieszanie na rynku są dzisiejsze publikacje makro, z których najistotniejszy będzie wynik sprzedaży detalicznej. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,11 USD.

Złoty rozpoczął wtorkową sesję od osłabienia wobec większości walut. Było to spowodowane opublikowanym dziś przez NBP raportem o inflacji, który wykazał, że do końca 2018 roku cel inflacyjny może nie zostać osiągnięty. Inwestorzy jeszcze dziś zwrócą na pewno uwagę na dane z Polski dotyczące inflacji CPI za luty oraz bilans płatniczych. Średnie kursy walut dziś rano wyglądały w następujący sposób: za jedno euro trzeba było średnio zapłacić 4,27 PLN, za dolara 3,85 PLN, za franka szwajcarskiego 3,90, natomiast funt kosztował 5,49 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wynik sprzedaży detalicznej – USA
 • Inflacja producencka – USA
 • Bilans płatniczy – Polska
 • Inflacja CPI – Polska
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

15.03.2016 09:26
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000