KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele Read more
nawyki finansowe

10 nawyków finansowych, które należy wyrobić przed 30. rokiem życia

Dla jednych 30 lat to doskonały wiek, by żyć w myśl hasła “Carpe diem”, dla innych idealny moment na założenie rodziny, dla jeszcze innych - okres przygód i uczenia się Read more

Poranny komentarz walutowy 15.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dobre dane z Chin nie zrobiły wrażenia na uczestnikach rynku. Początek piątkowej sesji przyniósł wyhamowanie spadków na głównej parze walutowej. Złoty dzisiejszy handel rozpoczął stabilnie.

Nocne dane z chińskiej gospodarki okazały się całkiem dobre. PKB był zgody z oczekiwaniami i wzrósł o 6,7%. Również produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna zanotowały wzrost. Sytuacja na głównej parze walutowej po tych informacjach nie uległa dużej zmianie, kurs poruszał się w rejonie poziomu 1,1250. Niewielkie umocnienie dolara nastąpiło dopiero rano. W centrum uwagi inwestorów pozostaje dzisiejsza publikacja produkcji przemysłowej z USA. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,12 USD.

Złoty chwilowo pozostaje głównie pod wpływem czynników ogólnoświatowych. Uczestnicy rynku śledzą zarówno wystąpienia publiczce przedstawicieli Fedu, jak i EBC. Polityka monetarna i wszelkie wydarzenia z nią związane cieszą się ostatnio największym zainteresowaniem. Kurs euro rano dziś rano wahał się w okolicy poziomu 4,29. Dolar po chwilowej stabilizacji znajduje się na poziomie 3,81, z perspektywą do dalszego wzrostu. Frank szwajcarski piątek rozpoczął od lekkiego spadku, ale cały czas utrzymuje się w okolicy 3,94. Funt brytyjski kontynuuje dobrą passę i umacnia się wobec złotego. Jego średni kurs dziś rano wyniósł 5,39 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Handel zagraniczny – Strefa Euro
 • Produkcja przemysłowa – USA
 • Indeks Uniwersytetu Michigan – USA
 • Wystąpienie szefa Fedu z Chicago (Charles Evans) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

15.04.2016 09:34
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000