KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w Read more

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków Read more

Poranny komentarz walutowy 15.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dobre dane z Chin nie zrobiły wrażenia na uczestnikach rynku. Początek piątkowej sesji przyniósł wyhamowanie spadków na głównej parze walutowej. Złoty dzisiejszy handel rozpoczął stabilnie.

Nocne dane z chińskiej gospodarki okazały się całkiem dobre. PKB był zgody z oczekiwaniami i wzrósł o 6,7%. Również produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna zanotowały wzrost. Sytuacja na głównej parze walutowej po tych informacjach nie uległa dużej zmianie, kurs poruszał się w rejonie poziomu 1,1250. Niewielkie umocnienie dolara nastąpiło dopiero rano. W centrum uwagi inwestorów pozostaje dzisiejsza publikacja produkcji przemysłowej z USA. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,12 USD.

Złoty chwilowo pozostaje głównie pod wpływem czynników ogólnoświatowych. Uczestnicy rynku śledzą zarówno wystąpienia publiczce przedstawicieli Fedu, jak i EBC. Polityka monetarna i wszelkie wydarzenia z nią związane cieszą się ostatnio największym zainteresowaniem. Kurs euro rano dziś rano wahał się w okolicy poziomu 4,29. Dolar po chwilowej stabilizacji znajduje się na poziomie 3,81, z perspektywą do dalszego wzrostu. Frank szwajcarski piątek rozpoczął od lekkiego spadku, ale cały czas utrzymuje się w okolicy 3,94. Funt brytyjski kontynuuje dobrą passę i umacnia się wobec złotego. Jego średni kurs dziś rano wyniósł 5,39 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Handel zagraniczny – Strefa Euro
 • Produkcja przemysłowa – USA
 • Indeks Uniwersytetu Michigan – USA
 • Wystąpienie szefa Fedu z Chicago (Charles Evans) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

15.04.2016 09:34
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000