KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zgubiona paczka, brak paczki, przesyłka z zagranicy, Ekantor.pl

Brak paczki z zagranicy a reklamacja. Czy można odzyskać pieniądze?

Zagraniczne sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Niektóre paczki, zanim trafią pod drzwi adresata, muszą pokonać pół świata i czasami w innej części tego świata zostają. Czy Read more
podwyżki w banku

Koniec darmowej bankowości. Sprawdź, czy Twój bank planuje podwyżkę

2017 rok nie rozpoczął się optymistycznie dla klientów bankowych. Już pięć banków poinformowało o zmianach w opłatach i niewykluczone, że jest to dopiero początek.   mBank - prowizja za wypłatę w Read more

Poranny komentarz walutowy 15.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Obawy przed Brexitem wywołują spore zamieszanie na rynku walutowym. Dziś dodatkowym czynnikiem powodującym zmiany w notowaniach walut będzie posiedzenie Fedu. J. Yellen najprawdopodobniej nie zdecyduje się jeszcze na podwyżkę stóp procentowych.  

Najważniejszym wydarzeniem dla dolara będzie dziś posiedzenie Fedu. Większość uczestników rynku zakłada, że po ostatnich danych z rynku pracy członkowie Rezerwy Federalnej nie zdecydują się jeszcze na podwyżkę stóp procentowych. W obecnej sytuacji na rynku (zagrożenie Brexitem) decydenci prawdopodobnie będą woleli jeszcze poczekać. Notowania głównej pary walutowej są bardzo zmienne, jednego dnia siłę eksponuje dolar, następnego euro. Dzisiejszy poranek przyniósł niewielkie umocnienie wspólnej waluty. Średni kurs EUR wyniósł 1,12 USD.

Złoty niestety nadal jest słaby. Dziś rano udało mu się odrobić trochę strat poniesionych podczas wczorajszej sesji, jednak tylko na parze z euro i dolarem. Kurs EUR spadł do 4,41, a wartość USD zbliżyła się do 3,92. Kurs franka w dalszym ciągu utrzymuje się w pobliżu poziomu 4,08, co najbardziej martwi kredytobiorców. Brak pewności o wynik referendum w Wielkiej Brytanii przyczynił się do pesymistycznego nastroju na rynku. Inwestorzy martwią się tym, jak mogą zachować się waluty w sytuacji gdyby np. Brytyjczycy zdecydowali o wystąpieniu z Unii. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,58 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Stopa bezrobocia – Wielka Brytania
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – Wielka Brytania
 • Handel zagraniczny – Strefa Euro
 • Inflacja producencka – USA
 • Produkcja przemysłowa – USA
 • Wykorzystanie mocy produkcji – USA
 • Projekcje makroekonomiczne Fedu – USA
 • Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

15.06.2016 09:49
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000