KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

visa-czy-master

Visa czy Mastercard – którą kartę wybrać?

Dla większości osób nie ma najmniejszego znaczenia czy na ich karcie płatniczej widnieje logotyp Visa czy Mastercard. Działają tak samo, akceptowane są wszędzie i mieszczą się do tej samej przegródki Read more

Liczy się cena: czy świat żyje z podróbek?

Unia Europejska bije na alarm: fałszowane towary szkodzą gospodarce, zaniżają ceny i kradną miejsca pracy. Wszystkiemu mają być winne Chiny, które nie respektują praw własności. Problem w tym, że to Read more

Poranny komentarz walutowy 17.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejszy handel na rynku walutowym będzie zdominowany przez publikacje danych makroekonomicznych. Wielu inwestorów również będzie niecierpliwie czekać na protokół z ostatniego posiedzenia Fedu.

Dzisiejsze notowania głównej pary walutowej od początku sesji obrały kierunek wzrostowy. Inwestorów czeka dziś bardzo interesujący dzień, bogaty w publikacje makroekonomiczne, których większa część zostanie przedstawiona po godzinie 14:00. Do tego czasu rynek walutowy będzie analizował wczorajsze wystąpienia kilku przedstawicieli Fedu zwłaszcza, że dziś zostanie zaprezentowany protokół z ostatniego posiedzenia. W centrum uwagi pozostaną również notowania ropy naftowej, której wycena zaczęła iść w górę. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,11 USD.

Środa dla złotego rozpoczęła się na niektórych parach silniejszymi wahaniami. Najbardziej widoczne było to na kursie franka, który ze stabilnego poziomu 3,99 wybił się w okolice 4,01 a następnie powrócił do poprzedniej wartości. Niespokojny również był początek handlu na parze EUR/PLN. Złoty widać, że bardzo stara się utrzymać w okolicy poziomu 4,40. Jedynie wobec dolara PLN zanotował nieznaczne umocnienie i zbliżył się do poziomu 3,9430.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa – Polska
 • Wyniki sprzedaży detalicznej – Polska
 • Pozwolenia na budowę domów – USA
 • Rozpoczęte budowy domów – USA
 • Inflacja producencka – USA
 • Produkcja przemysłowa – USA
 • Publikacja protokołu z posiedzenia Fedu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

17.02.2016 10:07
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000