KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

jakość, produkt, zakupy, sklep internetowy, sklep stacjonarny, Ekantor.pl

Jakość jakości nierówna – czyli jak kupować by dostać to, czego oczekujesz?

Zakupy XXI wieku przypominają grę strategiczną, w której konsument startuje z gorszej pozycji. Chcąc wyjść na prowadzenie, musi wykazać się umiejętnością czytania etykiet, rozszyfrowywania promocji, porównywania cen a także odpowiednią Read more

Czy na pewno dobrze znasz PayPala?

Każdy, kto korzysta z PayPal wie, do czego służy ten serwis i jak działa. Jednak nie wszyscy jego użytkownicy wiedzą, że i w tym przypadku należy się przyjrzeć z bliska Read more

Poranny komentarz walutowy 18.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Agencja Standard & Poor’s podjęła zaskakującą decyzję dla wszystkich i obniżyła rating Polski z poziomu A- do BBB+ z perspektywą negatywną. Początek tygodnia po tak burzliwym piątku przyniósł niewielkie zmiany w notowaniach par walutowych. Złoty w dalszym ciągu pozostaje osłabiony wobec wszystkich walut.

Informacja o obniżeniu zdolności kredytowej naszego kraju wywołała spory wstrząs na rynku walutowym. Kursy walut zareagowały na tę wieść silną deprecjacją złotego. EUR/PLN wybiło się prawie do 4,49, CHF/PLN przez chwilę utrzymywało się powyżej 4,10, natomiast kurs USD/PLN dotarł aż do 4,10.

Wielu inwestorów w dalszym ciągu szuka wyjaśnień tak niespodziewanej decyzji tej agencji ratingowej zwłaszcza, że inne (np. agencja Fischer) tak krytycznie Polski nie oceniły. Standard & Poor’s uzasadnił swoją decyzję następująco: „Od wygrania wyborów w październiku 2015 roku, nowy polski rząd zainicjował różne działania legislacyjne, które naszym zdaniem osłabiają niezależność i efektywność kluczowych instytucji”. Jak widzimy agencja podejmując powyższą decyzję sugerowała się tylko i wyłącznie czynnikami natury politycznej.

Dzisiejszy poranek niestety nie wskazywał na poprawę sytuacji naszej waluty. Kurs euro poruszał się lekko poniżej 4,48. Fran szwajcarski również nieznacznie odpuścił i zszedł do 4,08. Jedynie kurs dolara wybił się powyżej 4,12 prawdopodobnie dlatego, że Stany Zjednoczone mają dziś dzień wolny od pracy.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wystąpienie publiczne Yvesa Mersch (członka zarządu ECB) – Strefa Euro
 • Publikacja wskaźnika inflacji bazowej – Polska

cele informacyjne komentarz walutowy

18.01.2016 09:40
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!