KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Rada Prezesów, ECB, Europejski Bank Centralny, Ekantor.pl

Rada Prezesów ECB – kto tak naprawdę ma prawo głosu?

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego to najwyższy organ decyzyjny odpowiedzialny za ustalanie stóp procentowych i prowadzenie polityki pieniężnej Wspólnoty. Prawo głosu wśród jej członków określa tak zwany system rotacyjny. W Read more
weekendowy_wypad

Weekendowy wypad – jak i gdzie podróżować, aby było tanio. Radzą blogerzy i biura turystyczne

“Przygotowania i planowanie to też już część wyjazdu, więc również mogą być ekscytujące, czyż nie?” - takie pytanie zadają autorzy jednego z blogów o tematyce podróżniczej. Mimo, to dla wielu Read more

Poranny komentarz walutowy 18.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Na rynku walutowym utrzymuje się pozytywny nastrój, który dobrze wpływa na naszą walutę. Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję lekkim umocnieniem.

Czwartkowy handel na rynku walutowym rozpoczęliśmy lekkimi wahaniami na głównej parze walutowej. Inwestorzy z opublikowanego wczoraj protokołu z posiedzenia Fedu nie dowiedzieli się w zasadzie nic nowego. Jedynie upewnili się, że amerykański bank centralny będzie postępował bardzo ostrożnie i to w zasadzie wystarczyło, aby utrzymać dobry nastrój na rynku. Czynnikiem, który może jeszcze dziś i jutro mocniej wpływać na ruchy walut jest ropa naftowa. Trwające rozmowy państw OPEC oraz Rosji wprowadzają spore zamieszanie. Z jednej strony wzbudzają optymizm – główni producenci chcą osiągnąć porozumienie – z drugiej strony niepewność i obawy, ponieważ te działania nie do końca pokrywają się z reakcją notowań czarnego surowca. Średni kurs euro wyniósł dziś o poranku 1,11 USD.

Złoty na parze z euro i dolarem miał bardzo burzliwy początek dnia. Po mocniejszych skokach nasza waluta zdołała się umocnić wobec tych dwóch walut. Inaczej wyglądała nad ranem sytuacja franka szwajcarskiego. Utrzymywał się on bardzo stabilnie na poziomie 3,98. Inwestorzy zapewne prześledzą uważnie opublikowany dziś protokół z ostatniego posiedzenia EBC.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Bilans płatniczy – Strefa Euro
 • Protokół z posiedzenia EBC – Strefa Euro
 • Protokół z posiedzenia RPP – Polska
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów ropy – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

18.02.2016 10:20
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000