KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Beżowa Księga - przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga – przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga to specjalny raport o stanie gospodarki Stanów Zjednoczonych publikowany 8 razy w roku, na podstawie danych z 12 różnych dystryktów USA. Publikacja Beżowej Księgi następuje na 2 tygodnie Read more
prawo pracy, kodeks pracy, zmiany, Ekantor.pl

Zmiany w Kodeksie Pracy – znamy szczegóły

18 miesięcy trwały prace nad zmianami w Kodeksie pracy. Teraz propozycja Komisji Kodyfikacyjnej trafiła do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Poprawki w projekcie nanoszone były do ostatniej chwili, czy Read more

Poranny komentarz walutowy 18.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia na rynku walutowym rozpoczęliśmy stabilnie. Brak ważniejszych publikacji makroekonomicznych może przyczynić się do mniejszej aktywności inwestorów. Przedział wahań kursów walut prawdopodobnie będzie niewielki. Niedzielne spotkanie głównych producentów ropy naftowej zakończyło się bez porozumienia.

Niedzielne spotkanie przedstawicieli państw największych producentów ropy naftowej na świecie nie zakończyło się porozumieniem. Brak kompromisu oznacza dalsze negocjacje, jednak na tę chwilę nie wyznaczono nowego terminu. Świat finansowy bacznie obserwuje zmiany zachodzące na rynku ropy naftowej, która mimo odbicia cały czas jest zagrożona spadkami ze względu na jej nadprodukcje. Ma to swoje przełożenie na kursy walut. Piątkowe dane makro z USA okazały się gorsze od prognoz, jednak nie miały silnego przełożenia na parę EUR/USD. Dziś rano średni kurs euro wyniósł 1,12 USD.

Złoty nowy tydzień rozpoczął tuż pod kreską wyznaczającą poziom 4,29 na parze z euro. Dzisiejsze dane z rynku pracy prawdopodobnie nie będą miały większego znaczenia dla notowań naszej waluty. Większych wahań należy się spodziewać w trakcie jutrzejszego dnia gdyż poznamy wtedy m.in. wartość sprzedaży detalicznej za marzec. Kurs dolara nieznacznie podskoczył do wartości 3,80 a wartość franka szwajcarskiego niewiele zmieniła się od poziomu piątkowego zamknięcia, kurs CHF zbliżył się do 3,93. Funt brytyjski rozpoczął poniedziałkową sesję trochę niżej niż ją zakończył w zeszłym tygodniu. Kurs GBP/PLN aktualnie znajduje się na poziomie 5,38 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Czechy
 • Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie – Polska.

cele informacyjne komentarz walutowy

18.04.2016 07:04
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000