KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Fed przestraszył się Brexitu?

Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy, że Rezerwa Federalna po historycznej grudniowej zmianie planuje cztery podwyżki stóp procentowych w 2016 roku. Tymczasem minęło 6 miesięcy, a inwestorzy słyszą od przedstawicieli Fedu, ... Czytaj całość
Theresa May

Theresa May – kim jest premier Wielkiej Brytanii?

Konserwatywni Brytyjczycy widzą w niej ostatnią sprawiedliwą w czasach nie do końca oczekiwanego Brexitu; przeciwnie lewicowi populiści - dla nich to tylko nieudolna naśladowczyni Margaret Thatcher. Kim jest Theresa May ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 19.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czerwcowa podwyżka stóp procentowych w USA bardziej prawdopodobna – taki wniosek inwestorzy wyciągnęli z opublikowanego wczoraj protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu. Dolar zdecydowanie umocnił się wobec euro. Dziś poznamy kilka ważnych danych makro dla naszego kraju, które mogą w istotny sposób wpłynąć na notowania złotego.

Wczorajszy protokół z ostatniego posiedzenia Fedu okazał się solidnym wsparciem dla dolara. Treści w nim zawarte wskazują na wysokie prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w czerwcu. W opinii większości decydentów gospodarka Stanów Zjednoczonych ma się dobrze, a negatywne czynniki zewnętrzne ustabilizowały się na tyle, aby móc brać pod uwagę ten termin. Dziś w kalendarium znajduje się publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia EBC, który prawdopodobnie nie wpłynie w żaden sposób na notowania głównej pary walutowej. Inwestorzy najpewniej zwrócą uwagę na wieczorne wystąpienie publiczne szefa Fedu z Nowego Jorku.  Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,12 USD.

Na szczególną uwagę zasługują notowania pary GBP/PLN. Wczorajsze umocnienie funta o 12 gr było bardzo imponujące. Miało ono najprawdopodobniej związek z jednym z ostatnich sondaży, który wykazał, że większość Brytyjczyków jest za pozostaniem w UE. Kurs funta dziś rano znajdował się w pobliżu poziomu 5,70. Notowania EUR/PLN po wczorajszym wzroście dziś stabilnie poruszają się w okolicy 4,39. Dolar umocnił się wobec złotego do poziomu 3,92, dopiero dziś rano nieznacznie odpuścił i zszedł o jeden grosz niżej. Nasza waluta powraca również do zeszłotygodniowych poziomów na parze z frankiem, którego aktualna średnia wartość wynosi 3,96 PLN. Dziś poznamy kilka ważnych danych makro dla naszego kraju, które mogą w istotny sposób wpłynąć na notowania złotego.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wynik sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
 • Protokół z posiedzenia EBC – Strefa Euro
 • Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa – Polska
 • Wynik sprzedaży detalicznej – Polska
 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa Fedu z nowego Jorku (William Dudley) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

19.05.2016 09:40
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000