KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

waluty w październiku

Czynniki, które będą wpływać na kurs walut w październiku

W pobrexitowskiej rzeczywistości kurs walut silnie uzależnił się od decyzji podejmowanych przez banki centralne. Niepewność wobec dalszej sytuacji gospodarczej w Strefie Euro oraz fakt, że pole manewru ze strony EBC ... Czytaj całość

Ile zarabia twój sąsiad – czy Polacy powinni ujawnić swoje zarobki?

Sąsiad mający wgląd do naszych zarobków? W Szwecji i Norwegii taki system się sprawdza, w Polsce zapewne spotkałby się ze sprzeciwem społeczeństwa. A jak się okazuje, ujawnienie informacji o zarobkach, ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 19.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czerwcowa podwyżka stóp procentowych w USA bardziej prawdopodobna – taki wniosek inwestorzy wyciągnęli z opublikowanego wczoraj protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu. Dolar zdecydowanie umocnił się wobec euro. Dziś poznamy kilka ważnych danych makro dla naszego kraju, które mogą w istotny sposób wpłynąć na notowania złotego.

Wczorajszy protokół z ostatniego posiedzenia Fedu okazał się solidnym wsparciem dla dolara. Treści w nim zawarte wskazują na wysokie prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w czerwcu. W opinii większości decydentów gospodarka Stanów Zjednoczonych ma się dobrze, a negatywne czynniki zewnętrzne ustabilizowały się na tyle, aby móc brać pod uwagę ten termin. Dziś w kalendarium znajduje się publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia EBC, który prawdopodobnie nie wpłynie w żaden sposób na notowania głównej pary walutowej. Inwestorzy najpewniej zwrócą uwagę na wieczorne wystąpienie publiczne szefa Fedu z Nowego Jorku.  Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,12 USD.

Na szczególną uwagę zasługują notowania pary GBP/PLN. Wczorajsze umocnienie funta o 12 gr było bardzo imponujące. Miało ono najprawdopodobniej związek z jednym z ostatnich sondaży, który wykazał, że większość Brytyjczyków jest za pozostaniem w UE. Kurs funta dziś rano znajdował się w pobliżu poziomu 5,70. Notowania EUR/PLN po wczorajszym wzroście dziś stabilnie poruszają się w okolicy 4,39. Dolar umocnił się wobec złotego do poziomu 3,92, dopiero dziś rano nieznacznie odpuścił i zszedł o jeden grosz niżej. Nasza waluta powraca również do zeszłotygodniowych poziomów na parze z frankiem, którego aktualna średnia wartość wynosi 3,96 PLN. Dziś poznamy kilka ważnych danych makro dla naszego kraju, które mogą w istotny sposób wpłynąć na notowania złotego.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wynik sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
 • Protokół z posiedzenia EBC – Strefa Euro
 • Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa – Polska
 • Wynik sprzedaży detalicznej – Polska
 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa Fedu z nowego Jorku (William Dudley) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

19.05.2016 09:40
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000