KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

To się opłaca

Wymiana walut online to trend wśród polskich użytkowników. To prawdziwy fenomen, jeśli zestawić go z użytkownikami z innych krajów. Skąd bierze się owa popularność? Z czego wynika zainteresowanie? Na te ... Czytaj całość

Podróż poślubna za granicę – jaki kierunek wybrać?

Podróż poślubna podobnie jak sam ślub wymagają wcześniejszych przygotowań. Od wyboru kierunku naszego wymarzonego urlopu, po spakowanie potrzebnych rzeczy do walizki. Sprawdź gdzie w 2016 najlepiej pojechać i na jakie ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 2.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dominujący wpływ na kursy walut w tym tygodniu mają liczne publikacje makroekonomiczne. Są one wstępem do zbliżających się wielkimi krokami posiedzeń dwóch największych banków centralnych, Fedu i EBC.

Wczorajsze dane makro, choć nie były zaskakująco dobre, umocniły dolara. Główna para walutowa środową sesję rozpoczęła dość stabilnie. Kurs EUR/USD wytrwale podąża w kierunku rocznego minimum 1,0790, które być może jeszcze w tym tygodniu zostanie osiągnięte. Atmosfera na rynku jest sprzyjająca. Wszystko jednak zależy od dzisiejszych i piątkowych danych dotyczących amerykańskiego rynku pracy. Inwestorzy również dokładnie analizują dane z Europy pod przyszłotygodniowe posiedzenie EBC. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,08 USD.

Złoty początek sesji miał dość ciężki, zwłaszcza na parze z frankiem, który umocnił się za sprawą odczytu PKB dla Szwajcarii, który mimo prognozowanego ostrego spadku w ujęciu rocznym nie wypadł aż tak źle. Nasza waluta osłabiła się również wobec euro, ale należy to potraktować, jako chwilową korektę. Z poziomu 4,32 nastąpiło wybicie do 4,33. Dolar natomiast dziś rano odrobił straty poniesione wczoraj wieczorem na parze ze złotym. Średni kurs USD dziś rano wyniósł 3,98 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Strefa Euro
 • Raport ADP – USA
 • Publikacja komunikatu po posiedzeniu RPP – Polska
 • Tygodniowe zmiany zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

02.03.2016 09:57
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000