KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Frank szwajcarski, CHF, ile kosztuje frank

Frank szwajcarski – ile kosztuje i kiedy najlepiej kupić CHF?

Był obietnicą spokojnej przyszłości. Miał ułatwić zdobycie wymarzonych “czterech kątów”, a w rzeczywistości przyniósł niepewność i problemy finansowe wielu Polakom. Mowa o franku szwajcarskim - wyjątkowo nieprzewidywalnej walucie. Read more

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie Read more

Poranny komentarz walutowy 2.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poniedziałkowy handel na rynku walutowym rozpoczęliśmy bardzo spokojnie. Złoty nieznacznie umocnił się wobec większości walut. Dziś czeka nas publikacja kilku ważnych wskaźników ekonomicznych, które będą miały wpływ na kursy walut.

Euro po ostatnich zwyżkach aktualnie zbliżyło się do punktu opory, który znajduje się na poziomie 1,15. Piątkowe dane z USA nie wsparły dolara, za to dynamika PKB dla Strefy Euro pozytywnie zaskoczyła. Dziś w kalendarium seria danych z przemysłu a wśród nich najważniejszy dla dolara indeks ISM. Inwestorzy już dziś niecierpliwie wyczekują piątkowego raportu z amerykańskiego rynku pracy. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,14 USD.

Złoty po zeszłotygodniowych wahaniach dziś tydzień rozpoczął dość spokojnie. Kurs euro o poranku znajdował się w okolicy poziomu 4,36. To o 4 grosze niżej, niż ostatnie szczyty. Obiecująco wyglądały również notowania złotego na parze z dolarem, który po ostatnich spadkach powrócić do poziomu 3,80. Notowania GBP/PLN odbywają się dziś bez udziału Wlk. Brytanii, która obchodzi dziś Majowe Święto Bankowe a kurs kieruje się w stronę 5,58. Notowania franka szwajcarskiego mogą być dziś poddane sporym wahaniom, ponieważ zostaną opublikowane dane dotyczące sprzedaży detalicznej oraz indeks PMI dla przemysłu, a na koniec dnia będzie przemiał prezes SNB T. Jordan. Średni kurs CHF wyniósł dziś rano 3,97 PLN. Oprócz powyższych publikacji poznamy jeszcze indeks PMI dla przemysłu z Polski.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla przemysłu – Polska
 • Sprzedaż detaliczna – Szwajcaria
 • Indeks PMI dla przemysłu – Szwajcaria
 • Indeks PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla przemysłu – USA
 • Indeks ISM dla przemysłu – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa SNB (Thomas Jordan) – Szwajcaria.

cele informacyjne komentarz walutowy

02.05.2016 09:14
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000