KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty ... Czytaj całość
Powrót z Wielekiej Brytanii

Czas na powrót z Wielkiej Brytanii? Samochodem, busem, czy samolotem – co najlepiej wybrać?

Mieszkasz na Wyspach od kilku lat i wyraźnie widzisz, że nie jest już tak jak dawniej. Brexit zmienił nie tylko politykę, ale i nastawienie ludzi. Nie czujesz się już tu ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 20.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Kursy walut po najnowszym sondażu dotyczącym Brexitu opublikowanym na weekend wyraźnie zmieniły kierunki notowań. Początek nowego tygodnia rozpoczęliśmy od umocnienia się złotego oraz osłabienia dolara. Inwestorzy rozpoczynają odliczanie do czwartkowego referendum w Wielkiej Brytanii.

Poniedziałkową sesję główna para walutowa rozpoczęła od silnego wzrostu powyżej poziomu 1,13. Był on spowodowany weekendowymi wynikami sondaży dotyczących Brexitu, z których wynikało, że większość Brytyjczyków opowiada się za pozostaniem w UE. Wyraźnie poprawiło to nastroje na rynkach. Brak ważniejszych publikacji danych makro spowoduje, że wpływ na parę EUR/USD będą miały dziś przede wszystkim doniesienia z Wielkiej Brytanii. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,13 USD.

Miniony tydzień był bardzo ciężki dla złotego. Ten teoretycznie nie zapowiada się lepszy, choć jego początek na to wskazuje. Nasza waluta umocniła się wobec euro i zeszła do poziomu 4,39. Podobnie sytuacja wygląda na parze z frankiem, którego kurs w dalszym ciągu znajduje się powyżej 4 zł. Dolar natomiast powrócił do wartości 3,87. Niewielka poprawa nastrojów na rynku walutowym spowodowała, że kurs funta stabilnie kroczy ścieżką wzrostową. Aktualnie przebił poziom 5,66 i to prawdopodobnie nie koniec na dziś.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Niemcy
 • Wystąpienie szefa Fedu z Minneapolis (Neel Kashkari) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

20.06.2016 09:52
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000