KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiceminister Morawiecki, Ministerstwo Rozwoju i Finansów

Centralna Baza Rachunków – zaczyna się pełna inwigilacja finansów Polaków

Centralna Baza Rachunków to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, który w teorii ma pomóc namierzyć majątek, pochodzący z przestępstwa albo podlegający egzekucji sądowej lub administracyjnej. W praktyce może on oznaczać pełną ... Czytaj całość

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 20.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Kursy walut po najnowszym sondażu dotyczącym Brexitu opublikowanym na weekend wyraźnie zmieniły kierunki notowań. Początek nowego tygodnia rozpoczęliśmy od umocnienia się złotego oraz osłabienia dolara. Inwestorzy rozpoczynają odliczanie do czwartkowego referendum w Wielkiej Brytanii.

Poniedziałkową sesję główna para walutowa rozpoczęła od silnego wzrostu powyżej poziomu 1,13. Był on spowodowany weekendowymi wynikami sondaży dotyczących Brexitu, z których wynikało, że większość Brytyjczyków opowiada się za pozostaniem w UE. Wyraźnie poprawiło to nastroje na rynkach. Brak ważniejszych publikacji danych makro spowoduje, że wpływ na parę EUR/USD będą miały dziś przede wszystkim doniesienia z Wielkiej Brytanii. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,13 USD.

Miniony tydzień był bardzo ciężki dla złotego. Ten teoretycznie nie zapowiada się lepszy, choć jego początek na to wskazuje. Nasza waluta umocniła się wobec euro i zeszła do poziomu 4,39. Podobnie sytuacja wygląda na parze z frankiem, którego kurs w dalszym ciągu znajduje się powyżej 4 zł. Dolar natomiast powrócił do wartości 3,87. Niewielka poprawa nastrojów na rynku walutowym spowodowała, że kurs funta stabilnie kroczy ścieżką wzrostową. Aktualnie przebił poziom 5,66 i to prawdopodobnie nie koniec na dziś.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Niemcy
 • Wystąpienie szefa Fedu z Minneapolis (Neel Kashkari) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

20.06.2016 09:52
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000