KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron – kim jest nowy prezydent Francji?

Do 23. kwietnia przedstawiany był przede wszystkim jako jeden z kontrkandydatów eurosceptycznej Marine Le Pen o centrowych poglądach i - wzbudzającym kontrowersje - życiu prywatnym. Jego dość niespodziewane zwycięstwo w Read more
Ksiażki o inwestowaniu

10 książek, które warto znać, gdy myślisz o inwestowaniu

Czytanie książek dotyczących inwestowania przypomina trochę czytanie instrukcji obsługi kombajnu - bez tego uda się zacząć, ale ryzyko awarii jest dużo większe. A że porażka finansowa może mieć poważniejsze konsekwencje, Read more

Poranny komentarz walutowy 21.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zeszły tydzień był bardzo ważny dla rynku walutowego. Waluty nieznacznie zmieniły swoje pozycje, które prawdopodobnie w najbliższych dniach za wiele się nie zmienią. Kalendarium makroekonomiczne zawiera kilka ważnych pozycji, najistotniejsze z nich poznamy we wtorek.  

Inwestorzy po środowej decyzji Fedu w najbliższych dniach będą bacznie przysłuchiwać się wystąpieniom publicznym jego przedstawicieli. Będą one miały dla nich największe znaczenie, ponieważ w nich upatrują wyjaśnienia ostatniego postanowienia banku. Oprócz czwartkowej publikacji wyniku zamówień na dobra trwałego użytku dla dolara istotny będzie jeszcze finalny odczyt PKB. Dziś główna para walutowa rozpoczęła sesją od nieznacznego spadku. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,12 USD.

Złoty rozpoczął tydzień spokojnie, z lekkim umocnieniem. Na parze z euro wykazuje tendencje do dalszego schodzenia w dół w kierunku poziomu 4,24. Dolar po zeszłotygodniowym osłabieniu dziś rano próbował wybić się z poziomu 3,78, ale czy mu się to uda zależeć będzie bardziej od dzisiejszych nastrojów na rynku ogólnoświatowym. Para CHF/PLN jak na razie znajduje się poniżej 3,90 i być może pozostanie tak do końca dnia. Największym zaskoczeniem dzisiejszego poranka jest para GBP/PLN. Po piątkowej stabilizacji wydawało się, że kurs funta pójdzie w górę, w kierunku 5,47. Tymczasem to złoty umocnił się wobec brytyjskiej waluty, której wartość spadła do poziomu 5,44 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Bilans płatniczy – Strefa Euro
 • Koniunktura gospodarcza – Polska
 • Sprzedaż domów na rynku wtórnym – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa Fed z Atlanty (Dennis Lockhart) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

21.03.2016 09:16
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000