KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Praca, zmiany w kodeksie pracy

Obowiązkowy urlop i niższe premie – rząd szykuje zmiany w kodeksie pracy

Elastyczna ilość dni urlopu wypoczynkowego oraz brak możliwości wykorzystania ich w następnych latach - to tylko część proponowanych zmian. Jesienią wiceminister Marcin Zieleniecki przedstawił pomysły na udoskonalenie kodeksu pracy. Na Read more

Expose Ministra Spraw Zagranicznych. Polska zostanie na tonącym statku?

Minister Spraw Zagranicznych w trakcie dzisiejszego expose zauważył, że jednym z najtrudniejszych wyzwań nadchodzących miesięcy będzie przyszłość Unii Europejskiej, której aktualne położenie jest niezwykle trudne. Głównym celem rządu będzie zatem Read more

Poranny komentarz walutowy 21.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wystarczyły dobre dane makro i wzrost wartości ropy naftowej, aby umocnić dolara wobec euro i złotego. Czy dzisiejsza decyzja EBC pomoże, czy zaszkodzi amerykańskiej walucie przekonamy się po posiedzeniu, które zostało zaplanowane na godzinę 13:45.

Większa liczba sprzedanych domów w USA na rynku wtórnym oraz spadek produkcji ropy naftowej stworzył dolarowi idealne warunki do umocnienia się wobec euro. Z poziomu 1,1380 który para notowała wczoraj dziś znajdujemy się w okolicy 1,1290. To czy posiedzenie Europejskiego banku Centralnego popsuje amerykańskiej walucie plan dalszej aprecjacji zależy od tonu, w jakim ono przebiegnie. Decydenci EBC ostatnio wysyłali sprzeczne sygnały, co do dalszych posunięć w polityce monetarnej Strefy Euro. Inwestorzy jednak nie spodziewają się, aby M. Draghi dokonał jakichś znaczących zmian. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,12 USD.

Poprawa atmosfery na rynku sprzyjała niestety tylko przez chwilę naszej walucie w zestawieniu do euro. Para EUR/PLN rozpoczęła sesję na poziomie 4,26 a już po kilku godzinach znalazła się na wysokości 4,28. Podobnie sytuacja wyglądała na kursie franka, który po wczorajszym spadku do 3,88 stwarzał wrażenie poddanego naszej walucie. Niestety dzisiejszy poranek przyniósł umocnienie do 3,90. Niewzruszony na czynniki ogólnoświatowe pozostaje funt, który po wczorajszym spadku do 5,40 dziś rano odrobił już wszystkie straty i powrócił do 5,44. Para USD/PLN po wczorajszej stabilizacji dziś rozpoczęła sesję od wzrostu w kierunku 3,80.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wynik sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
 • Decyzja ECB w sprawie stóp procentowych – Strefa Euro
 • Publikacja protokołu z posiedzenia RPP – Polska
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

21.04.2016 09:32
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000