KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Nowy projekt ustawy frankowej zbyt łagodny dla banków

Zaprezentowany we wtorek najnowszy projekt ustawy frankowej spotkał się ze sporą falą krytyki. Jego wymiar jest łagodniejszy w skutkach dla banków, niż ten zaprezentowany w styczniu, a koszt z jakim Read more
dolar, euro za 5 złotych

Euro i dolar powyżej 5 złotych? Wszystko jest możliwe

Ostatnie zachowanie polskiej waluty nie napawa optymizmem. Cena dolara osiągnęła najwyższy od 14 lat poziom, a kurs franka straszy kredytobiorców. Złoty nie radzi sobie również w parze z Read more

Poranny komentarz walutowy 22.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W ostatni dzień handlu na rynku finansowym poznamy kilka ważnych danych makroekonomicznych, które mogą wpłynąć na kursy walut. W centrum uwagi inwestorów będą zwłaszcza indeksy PMI.

Piątek rozpoczynamy od ponownego umocnienia dolara na parze z euro. Napięcie na rynku minęło, prezes EBC nie wprowadził zmian w polityce monetarnej Strefy Euro, a na konferencji prasowej nie powiedział nic zaskakującego, co mogłoby wywołać panikę. Te informacje przyczyniły się wczoraj bardziej do zejścia EUR/USD poniżej 1,08 niż amerykańskie dane makro. O ile indeks Fed z Filadelfii bardzo się poprawił, to ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była dużo wyższa niż się spodziewano. Nastroje inwestorów poprawiły się również dzięki lekkiemu odbiciu cen ropy naftowej. Średni kurs euro w godzinach porannych wynosił 1,08 USD.

Dzisiejsze notowania na parach złotowych również rozpoczęliśmy sporymi zmianami. Nasza waluta umocniła się wobec euro i przebiła najpierw poziom 4,46 na następnie 4,45. Drugie zejście możemy zawdzięczać słowom jednego z członków RPP – Jerzego Osiatyńskiego – który zmienił swoje stanowisko wobec polityki monetarnej naszego kraju. Jego zdaniem może pojawić się taki moment, w którym będzie nam potrzebna podwyżka stóp procentowych.

Silne umocnienie dolara wydaje się, że mamy już za sobą. Dziś rano para USD/PLN z poziomu 4,14 – najwyższego od 14 lat – spadła w okolice 4,09. O ile dzisiejsza publikacja indeksu PMI dla przemysłu nie wykaże jego nadzwyczajnego wzrostu w Stanach Zjednoczonych, to istnieje szansa utrzymać ten poziom. Piątkowy handel również rozpoczęliśmy prawie 5 groszowym umocnieniem na parze CHF/PLN. Kurs franka z poziomu 4,1050 spadł do 4,0596.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja wstępnych danych dotyczących indeksu PMI dla przemysłu i usług – Strefa Euro
 • Wyniki sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
 • Publikacja danych o koniunkturze konsumenckiej – Polska
 • Publikacja danych o koniunkturze gospodarczej – Polska
 • Indeks PMI dla przemysłu – USA
 • Publikacja raportu dotyczącego sprzedaży domów na rynku wtórnym – USA

cele informacyjne komentarz walutowy

22.01.2016 10:06
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000