KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]

Europejskie muzea są mekką dla koneserów sztuki. Co roku te największe odwiedzają miliony turystów z całego świata. W dodatku, wbrew powszechnej opinii, nie jest to przesadnie kosztowne. Zobacz, ile jest Read more
Kobiety na rynku pracy

Mniejsze pensje i niższe stanowiska – tak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy

Kobiety i mężczyźni różnią się - tak Maciej Stuhr rozpoczął kilka lat temu jeden ze swoich występów. Trudno się z nim kłócić. Można natomiast doprecyzować, na czym konkretnie te różnice Read more

Poranny komentarz walutowy 22.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W ostatni dzień handlu na rynku finansowym poznamy kilka ważnych danych makroekonomicznych, które mogą wpłynąć na kursy walut. W centrum uwagi inwestorów będą zwłaszcza indeksy PMI.

Piątek rozpoczynamy od ponownego umocnienia dolara na parze z euro. Napięcie na rynku minęło, prezes EBC nie wprowadził zmian w polityce monetarnej Strefy Euro, a na konferencji prasowej nie powiedział nic zaskakującego, co mogłoby wywołać panikę. Te informacje przyczyniły się wczoraj bardziej do zejścia EUR/USD poniżej 1,08 niż amerykańskie dane makro. O ile indeks Fed z Filadelfii bardzo się poprawił, to ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była dużo wyższa niż się spodziewano. Nastroje inwestorów poprawiły się również dzięki lekkiemu odbiciu cen ropy naftowej. Średni kurs euro w godzinach porannych wynosił 1,08 USD.

Dzisiejsze notowania na parach złotowych również rozpoczęliśmy sporymi zmianami. Nasza waluta umocniła się wobec euro i przebiła najpierw poziom 4,46 na następnie 4,45. Drugie zejście możemy zawdzięczać słowom jednego z członków RPP – Jerzego Osiatyńskiego – który zmienił swoje stanowisko wobec polityki monetarnej naszego kraju. Jego zdaniem może pojawić się taki moment, w którym będzie nam potrzebna podwyżka stóp procentowych.

Silne umocnienie dolara wydaje się, że mamy już za sobą. Dziś rano para USD/PLN z poziomu 4,14 – najwyższego od 14 lat – spadła w okolice 4,09. O ile dzisiejsza publikacja indeksu PMI dla przemysłu nie wykaże jego nadzwyczajnego wzrostu w Stanach Zjednoczonych, to istnieje szansa utrzymać ten poziom. Piątkowy handel również rozpoczęliśmy prawie 5 groszowym umocnieniem na parze CHF/PLN. Kurs franka z poziomu 4,1050 spadł do 4,0596.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja wstępnych danych dotyczących indeksu PMI dla przemysłu i usług – Strefa Euro
 • Wyniki sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
 • Publikacja danych o koniunkturze konsumenckiej – Polska
 • Publikacja danych o koniunkturze gospodarczej – Polska
 • Indeks PMI dla przemysłu – USA
 • Publikacja raportu dotyczącego sprzedaży domów na rynku wtórnym – USA

cele informacyjne komentarz walutowy

22.01.2016 10:06
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000