KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy dzisiejsza decyzja Fedu podgrzeje wojnę walutową? Wymiana chińsko-amerykańskich ciosów.

Wojna walutowa to ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów w stosunkach bilateralnych, jednak nie do końca lubiany i tolerowany w świecie finansowym. Czy zmiany w polityce monetarnej USA mogą doprowadzić do ... Czytaj całość
Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 22.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wczorajsza konferencja prasowa po posiedzeniu EBC wywołała spore zmiany na rynku walutowym. Złoty osłabił się wobec euro i dolara. Funt brytyjski natomiast wytrwale pnie się w górę docierając do nowego maksimum.

Wczorajsza decyzja EBC była zgodna z oczekiwaniami rynku. Większe wahania i zmiany w notowaniach EUR/USD wzbudziła jednak konferencja prasowa po posiedzeniu. Euro wówczas umocniło się do poziomu 1,1378, a następnie równie szybko powróciło do poprzedniego poziomu. Dziś po porannych publikacjach indeksów PMI kurs euro zszedł poniżej wartości 1,1280. Inwestorzy niecierpliwie będę wyczekiwać wstępnych danych dotyczących przemysłu w USA, które poznamy o godzinie 15:45.

Nasza waluta na koniec tygodnia osłabiła się wobec euro i dolara. Wczorajsza konferencja prasowa po posiedzeniu EBC była w miarę neutralna w swoim przekazie. Niektórzy analitycy zwrócili jednak uwagę na to, że prezes Draghi bardziej niż zwykle podkreślał kwestię niekorzystnych czynników, które mogą mieć wpływ na zmianę prognoz przez jego zespół stworzonych. Kurs EUR piątek rozpoczął dość wysoko, przy linii wyznaczającej poziom 4,32. Dolar tak jak przewidywałam przebił kolejny punkt oporu 3,83. Frank szwajcarski rozpoczął sesję od lekkich wahań w przedziale 3,91-3,92. Najciekawiej zapowiadają się dziś notowania funta brytyjskiego. Od wczoraj utrzymuje się w tendencji wzrostowej, aktualnie znajduje się blisko poziomu 5,50.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Koniunktura gospodarcza – Polska
 • Indeks PMI dla przemysłu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

22.04.2016 10:43
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000