KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wyzwanie 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU Ekantor.pl]

Wyzwanie: 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU]

Mówią: grosz do grosza a będzie kokosza. Co prawda nie wiemy, kto jako pierwszy wypowiedział te słowa, ale wiemy, że miał 100% racji. Bo kwota, za którą możesz kupić kawę Read more
flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się Read more

Poranny komentarz walutowy 23.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rozpoczynający się tydzień na rynku walutowym będzie dość ubogi w publikacje makroekonomiczne. Dziś inwestorzy zwrócą uwagę jedynie na dane ze Strefy Euro dotyczące przemysłu i usług.

Wzrost prawdopodobieństwa podwyżki stóp procentowych w USA spowodował, że dolar umocnił się wobec euro. Nie była to długotrwała przewaga, ponieważ już podczas piątkowej sesji wspólna waluta zaczęła przejmować przewagę. Zejście poniżej poziomu 1,12 trwało krótko, ale uświadomiło inwestorom, że potencjał w dolarze ciągle jest duży. Potrzebuje on jedynie silnego impulsu. W tym tygodniu na taki będzie trzeba czekać niestety aż do piątku, ponieważ w tym dniu swoje wystąpienie publiczne będzie miała przewodnicząca Fedu J. Yellen.

Złoty poniedziałkową sesję rozpoczął dość słabo. Kurs euro utrzymał się na pograniczu poziomów 4,40-4,41. Dolar chwilowo odpuścił atak na poziom 3,95 i aktualnie porusza się w okolicy 3,93. Frank szwajcarski po stabilizacji na koniec zeszłego tygodnia aktualną sesję rozpoczęła od niewielkiego wzrostu do wartości 3,97. Brytyjska waluta nie poradziła siebie z przebiciem poziomu 5,75. Po zbliżeniu się do tej wartości osłabiła się i dzisiejszą sesję rozpoczęła poniżej wartości 5,70.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla przemysłu – Niemcy
 • Indeks PMI dla usług – Niemcy
 • Indeks PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Wystąpienie publiczne przedstawiciela Fedu z St. Louis (James Bullard) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

23.05.2016 09:46
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000