KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wysokość stóp procentowych w USA – o co ta wrzawa? [raport]

Gdy Amerykanie szykują się do podniesienia stóp procentowych, świat z nerwowością wsłuchuje się w każdy sygnał mogący potwierdzić ten krok. Decyzja ma bowiem wpływ nie tylko na gospodarkę Stanów Zjednoczonych, ale również Read more
blog, komentarz, AC, karting, Ekantor.pl

Kartingowy komentarz walutowy teamu ACR

Rynek walutowy potrafi być bardzo trudnym torem, co jednak nie oznacza, że nie można nauczyć się po nim poruszać. Drogowskazami, które pozwolą dojechać do mety bez podejmowania zbędnego ryzyka, są Read more

Poranny komentarz walutowy 23.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Nadszedł wielki dzień. O godzinie 8:00 czasu polskiego Brytyjczycy rozpoczęli referendum w sprawie pozostania lub opuszczenia Unii Europejskiej. Oficjalne wyniki poznamy jutro prawdopodobnie o 8:00. To wydarzenie zdominowało rynki finansowe i wywiera bardzo duży wpływ na kursy walut. W cieniu pozostają dzisiejsze dane makro.

Podczas wczorajszego wystąpienia prezes Fedu Janet Yellen powiedziała praktycznie to samo, co dzień wcześniej przed Kongresem USA. Uważa ona, że słabe dane z rynku pracy są tylko przejściowe i już niedługo zobaczymy poprawę zatrudnienia. Opublikowany po południu wynik sprzedaży domów na rynku wtórnym był nieco gorszy niż się spodziewano. Euro utrzymuje przewagę nad dolarem i wytrwale kieruje się w stronę 1,14. Dzisiejszą sesję EUR/USD rozpoczęło od lekkiego wzrostu, a średnia wartość wspólnej waluty wyniosła 1,13 USD.

Choć w kalendarium makroekonomicznym jest bardzo dużo istotnych danych inwestorzy raczej nie będą się nimi przejmować. Tuż przed godziną 8:00 notowania naszej waluty były bardzo stabilne. W momencie rozpoczęcia się referendum nastąpiło nagłe osłabienie PLN wobec większości walut. Kurs euro z 4,35 podskoczył do 4,37, wartość dolara wzrosła z 3,84 do 3,86, natomiast frank szwajcarski podrożał z 4,00 do prawie 4,03 PLN. Jedyne umocnienie złoty zanotował wobec funta, który stanowi dziś centrum zainteresowania inwestorów. Kurs GBP/PLN z poziomu 5,70 spadł do 5,67. Referendum w UK potrwa do godziny 23:00 czasu polskiego.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej
 • Indeks PMI dla przemysłu – Niemcy
 • Indeks PMI dla Usług – Niemcy
 • Stopa bezrobocia – Polska
 • Protokół z posiedzenia RPP – Polska
 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – USA
 • Sprzedaż nowych domów – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

23.06.2016 09:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000