KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiceminister Morawiecki, Ministerstwo Rozwoju i Finansów

Centralna Baza Rachunków – zaczyna się pełna inwigilacja finansów Polaków

Centralna Baza Rachunków to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, który w teorii ma pomóc namierzyć majątek, pochodzący z przestępstwa albo podlegający egzekucji sądowej lub administracyjnej. W praktyce może on oznaczać pełną Read more
euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more

Poranny komentarz walutowy 23.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Nadszedł wielki dzień. O godzinie 8:00 czasu polskiego Brytyjczycy rozpoczęli referendum w sprawie pozostania lub opuszczenia Unii Europejskiej. Oficjalne wyniki poznamy jutro prawdopodobnie o 8:00. To wydarzenie zdominowało rynki finansowe i wywiera bardzo duży wpływ na kursy walut. W cieniu pozostają dzisiejsze dane makro.

Podczas wczorajszego wystąpienia prezes Fedu Janet Yellen powiedziała praktycznie to samo, co dzień wcześniej przed Kongresem USA. Uważa ona, że słabe dane z rynku pracy są tylko przejściowe i już niedługo zobaczymy poprawę zatrudnienia. Opublikowany po południu wynik sprzedaży domów na rynku wtórnym był nieco gorszy niż się spodziewano. Euro utrzymuje przewagę nad dolarem i wytrwale kieruje się w stronę 1,14. Dzisiejszą sesję EUR/USD rozpoczęło od lekkiego wzrostu, a średnia wartość wspólnej waluty wyniosła 1,13 USD.

Choć w kalendarium makroekonomicznym jest bardzo dużo istotnych danych inwestorzy raczej nie będą się nimi przejmować. Tuż przed godziną 8:00 notowania naszej waluty były bardzo stabilne. W momencie rozpoczęcia się referendum nastąpiło nagłe osłabienie PLN wobec większości walut. Kurs euro z 4,35 podskoczył do 4,37, wartość dolara wzrosła z 3,84 do 3,86, natomiast frank szwajcarski podrożał z 4,00 do prawie 4,03 PLN. Jedyne umocnienie złoty zanotował wobec funta, który stanowi dziś centrum zainteresowania inwestorów. Kurs GBP/PLN z poziomu 5,70 spadł do 5,67. Referendum w UK potrwa do godziny 23:00 czasu polskiego.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej
 • Indeks PMI dla przemysłu – Niemcy
 • Indeks PMI dla Usług – Niemcy
 • Stopa bezrobocia – Polska
 • Protokół z posiedzenia RPP – Polska
 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – USA
 • Sprzedaż nowych domów – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

23.06.2016 09:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000