Chat with us, powered by LiveChat

Poranny komentarz walutowy 25.02.2016

Dolarowa passa została wczoraj zachwiana przez gorsze dane makro. Jeśli dzisiejsze odczyty będą równie słabe możemy spodziewać się trwałej zmiany kierunku notowań na głównej parze EUR/USD.

Wczorajsze dane makro ze Stanów Zjednoczonych okazały się gorsz od prognoz. Indeks PMI dla usług z 53,2 pkt spadł do 49,8 pkt. Również słabo wypadła sprzedaż nowych domów, która spadła z 544 tys. do 494 tys. Główna para walutowa na ten fakt zareagowała wzrostem. Atmosferę na rynku finansowym poprawiła się natomiast dzięki mniejszemu wzrostowi zapasów ropy niż przewidywano. Dziś para EUR/USD pozostanie pod dużym wpływem danych o inflacji w Strefie Euro, natomiast w drugiej części dnia do większych wahań może się przyczynić publikacja liczby zamówień na dobra trwałe ze Stanów Zjednoczonych. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,10 USD.

Polska waluta mimo gorszych nastrojów na rynku finansowym jest stabilna. Para EUR/PLN rozpoczęła dzisiejszą sesję w okolicy poziomu 4,37. Prawdopodobnie do końca tygodnia będzie się ona wahać w przedziale 4,36-4,40. Dolar czwartkowe notowania rozpoczął od spadku do wartości 3,95. Frank szwajcarski po środowym podbiciu do 4,02 dziś zaczyna notowania niżej, w okolicy poziomu 4,00.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

  • PKB – Wielka Brytania
  • Inflacja konsumencka – Strefa Euro
  • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
  • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

25.02.2016
Aniela Agopsowicz