KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że ... Czytaj całość

Czy wydobywanie kryptowalut się opłaca? Niekoniecznie

Jedni widzą w nich przyszłość, drudzy - starają się przed nimi ostrzegać. Gwałtowny wzrost wartości kryptowalut w ostatnich miesiącach, przełożył się na rosnącą ilość zainteresowanych ich nabyciem. I to niekoniecznie ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 25.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dolarowa passa została wczoraj zachwiana przez gorsze dane makro. Jeśli dzisiejsze odczyty będą równie słabe możemy spodziewać się trwałej zmiany kierunku notowań na głównej parze EUR/USD.

Wczorajsze dane makro ze Stanów Zjednoczonych okazały się gorsz od prognoz. Indeks PMI dla usług z 53,2 pkt spadł do 49,8 pkt. Również słabo wypadła sprzedaż nowych domów, która spadła z 544 tys. do 494 tys. Główna para walutowa na ten fakt zareagowała wzrostem. Atmosferę na rynku finansowym poprawiła się natomiast dzięki mniejszemu wzrostowi zapasów ropy niż przewidywano. Dziś para EUR/USD pozostanie pod dużym wpływem danych o inflacji w Strefie Euro, natomiast w drugiej części dnia do większych wahań może się przyczynić publikacja liczby zamówień na dobra trwałe ze Stanów Zjednoczonych. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,10 USD.

Polska waluta mimo gorszych nastrojów na rynku finansowym jest stabilna. Para EUR/PLN rozpoczęła dzisiejszą sesję w okolicy poziomu 4,37. Prawdopodobnie do końca tygodnia będzie się ona wahać w przedziale 4,36-4,40. Dolar czwartkowe notowania rozpoczął od spadku do wartości 3,95. Frank szwajcarski po środowym podbiciu do 4,02 dziś zaczyna notowania niżej, w okolicy poziomu 4,00.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • PKB – Wielka Brytania
 • Inflacja konsumencka – Strefa Euro
 • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

25.02.2016 09:39
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000